Grafik Tasarımı

Prof. Fevzi KARAKOÇ
Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı

Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü öğrencilerine, dört yıllık lisans eğitimi boyunca grafik tasarım eğitiminin geleneksel yapısından gücünü alan, tasarım alanının güncel gereksinimlerine yönelik olarak zenginleştirilmiş bir tasarım eğitimi sunulur.

İllüstrasyon, fotoğraf, tipografi gibi grafik anlatım kanallarını tanıtmaya, kavramsallaştırma yeteneğini geliştirmeye yönelik derslerin yanı sıra marka yaratma ve kurum kimliği, ambalaj tasarımı, reklam grafiği gibi dersler ile öğrencilere sektörel bilgi kazandırılır. Bilgisayarda grafik tasarımı ve çizim programları, web tasarımı ve animasyon içerikli dersler ile öğrencilerin güncel tasarım araçlarını tanımaları ve yeni mecralara yönelik tasarımlar yapmaları da sağlanır.

Serigrafi, çinko, ahşap ve litografi gibi baskı teknikleri ile öğrencilerin teknik bilgilerini yaratıcılıkları ile birleştirerek özgün, sanatsal üretimlerde bulunmalarına olanak tanınırken, çağdaş sanat ve grafik sanat tarihi gibi kuramsal dersler ile de öğrencilerin sanat ve tasarım konularında entelektüel alt yapıları geliştirilir.

Dört yıllık lisans eğitiminin sonucunda öğrencinin grafik tasarıma yönelik bilgi ve becerileri kazanmış olması, yaratıcı tasarım çözümleri üretebilir ve uygulayabilir olması hedeflenir.

  • Yeditepe Hakkında
  • Kampüs Hayatı
  • Öğrenci Kabul
  • Araştırma

  •