Diş Hekimliği Fakültesi

Prof.Dr. R.Figen KAPTAN
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı

Misyon: Eğitim, hizmet, araştırma ve ulusal ağız-diş sağlığı politikalarında sürekli gelişime odaklanarak mükemmeliyete ulaşmaktır.

Vizyon: Ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen diş hekimliği fakülteleri içinde yer almaktır.

Eğitim Süresi ve Dili: Eğitim ve öğretim süresi, İngilizce Hazırlık Dönemi hariç 5 yıldır. Eğitim dili birinci yıl için İngilizce'dir. İkinci yıldan itibaren özellikle uygulamalı ve pratik dersler için eğitim dili Türkçe'dir.

Amaç: Diş hekimliği fakültemizde eğitim ve öğretimin amacı, Türkiye’de ve dünyada diş hekimliği açısından en yeni teknikleri bilen, uygulayan, araştırmacı ve bu alanlardaki yenilikleri takip edebilen diş hekimleri yetiştirmektir.  

Teorik Eğitim: Birinci ve ikinci yıl Kayışdağı Kampüsünde ve Bağdat Caddesi’nde bulunan fakültemiz binasında yürütülen dersler sonrasında öğrencilerimiz üçüncü yıldan itibaren sadece fakülte binasında teorik ve pratik dersler görmektedirler. Fakültemiz binasındaki tüm öğrenci dersliklerinde akıllı tahtalar bulunmaktadır.

Pratik Eğitim: Çağdaş diş hekimliğinin gerektirdiği en yeni teknik alet ve ekipmanlarla donatılmış preklinik ve kliniklerde eğitim yapılmaktadır. Preklinik eğitimi "Simülator Laboratuvarlarında" robot hastalar üzerinde uygulanmaktadır. Öğrenci kliniklerinde her koltuğa bağlı bir hasta kayıt bilgisayarı mevcut olmakla birlikte yapılan tüm eğitim puanları bilgisayar kayıtları göz önünde bulundurularak takip edilmektedir. Öğrenci kliniklerimizde entegre klinik sistemi uygulanmakta olup, multidispliner bir anlayış ile hasta tedavisi ve planlamasına öncelik verilmektedir. Genel anestezi altında tedavi edilecek hastalara hizmet vermek üzere tam donanımlı bir genel anestezi ünitesi ve iki yataklı derlenme odası bulunmaktadır.

Kalite Belgeleri: Fakültemizde, dünya standartlarına uygun çalışan ve enfeksiyon kontrol birimi tarafından denetlenen çok gelişmiş bir merkezi sterilizasyon ünitesi bulunmaktadır. Tanı ve tedavi işlemleri bilgisayar donanımlı ünitelerde yapılmakta ve hastalar diş hekimliği teknolojisinin en son gelişmelerinden yararlanmaktadırlar. Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, JCI (Joint Comission International) akreditasyonu ve BS-EN-ISO 9001 kalite güvence sistemi belgelerine sahiptir.

Fakülte websitemiz için tıklayınız.

  • Yeditepe Hakkında
  • Kampüs Hayatı
  • Öğrenci Kabul
  • Araştırma

  •