Eczacılık Fakültesi


Prof. Dr. Meriç KÖKSAL AKKOÇ

Dekan Yardımcıları :
Doç. Dr. Hande SİPAHİ
Yrd. Doç. Dr. Enise Ece GÜRDAL HAKGÖR
Fakülte Sekreteri :
Vicdan YILMAZ SARISAKAL

 

2001 Yılında kurulma onayı alan  fakültemiz 2002 yılında üniversitemizin 26 Ağustos Yerleşkesinde eğitimine başlamıştır. Halen faaliyet göstermekte olan Eczacılık Fakülteleri arasında ilk vakıf üniversitesi eczacılık fakültesi olup eğitim dili İngilizcedir. İlk mezunlarını Haziran 2006'da verdik. Mezunlarımın kazandıkları bilgi ve beceriler ile yurt içinde  ve yurt dışında mesleklerini en iyi şekilde temsil ettiklerini gururla izlemekteyiz.

Fakültemiz 2003-2004 Eğitim-Öğretim Yılı'nda YÖK bursu ile aldığı öğrencilerin yerleştirme puanında Türkiye genelinde hemen  ikinci sıraya 2008-2009, 2009-2010 ve 2010-2011 eğitim- öğretim yıllarında ise ilk sıraya yerleşmiştir.  Bu başarımızda kalifiye öğretim üyesi kadrosumuzun  ve modern laboratuvar olanaklarımızın  önemi yadsınamaz.

Avrupa birliği ve Bolonya süreci görüşmelerinin sonunda  Eczacılık Fakülteleri 2005-2006 eğitim-öğretim yılı güz dönemiden başlamak üzere  5 yıl olmuştur. Öğrencilerimiz bu 5 yıllık süre içerisinde çağdaş eczacılığın gereksinimlerine uygun olarak düzenlenmiş mesleki bir eğitim programının yanısıra, program ile bütünlük taşıyacak tarzda eczacılık mesleği için gerekli seçmeli dersleri, stajları, klinik eczacılık ve uygulamalarını, kozmetik üretimlerini ve güncel eczacılık konularında çok sayıda projenin de hayata geçirilmesini içeren  bir eğitimi alarak  mezun olmaktadırlar. Öğrencilerimize mesleklerinin kendilerine olanak tanıdığı çeşitli iş alanlarında  deneyim kazandırılmaları amaçlanmaktadır.

Uygulama eczanemiz ve müze eczanemiz ile öğrencilerimizin zorunlu stajlarını yapmalarına olanak sunmaktayız

Öğrencilerimiz eğitimlerinin yanında yurt dışı değişim programlarından, keyifli kampüs hayatından ve sosyal etkinliklerden yararlanarak her bakımdan kendilerini geliştirebilecek ortamlar da sağlanmaktadır.

Öğrencilerimiz 5 yıllık eczacılık eğitimi yanında yine bir ilk uygulama ile  Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümlerinde Yandal eğitimi yapabilmektedirler.

Fakültemizin olanakları ve eğitim-öğretim ile ilgili diğer hususlar hakkında daha fazla bilgiye web sayfamızdan erişilebilir. Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Misyonumuz : Mesleğini yurt içinde ve yurt dışında en iyi şekilde icra eden, halk sağlığını önemseyen, etik prensiplere sahip, eczacılığın her alanında görev alabilecek (eczane, hastane, endüstri, araştırma ve geliştirme, analiz) teorik ve pratik bilgilerle donatılmış eczacılar yetiştirmek ve eczacılık mesleğinin gelişimine katkı sağlayacak bilimsel araştırma ve projeler yapmaktır.

 

Vizyonumuz : Eczacılık Fakültesinin vizyonu eczacılık sektöründe (serbest eczacı, hastane eczacısı, araştırmacı ve akademisyen) öncelikle tercih edilen bilgili ve donanımlı eczacılar yetiştirmek, farmasötik endüstri ve araştırma geliştirme birimleri ile var olan işbirliklerini güçlendirmek ve bilimsel düzeyde katkı sağlamaktır.

 

Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili

Fakültemiz 2014-2019 Stratejik Planına buradan ulaşabilirsiniz.

Fakültemize bağlı diğer birimlere buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Yeditepe Hakkında
  • Kampüs Hayatı
  • Öğrenci Kabul
  • Araştırma

  •