Güzel Sanatlar Fakültesi
Genel Haberler Etkinlikler İletişim

Prof.Dr. Ömer GÜLSEN
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı

1996 yılında kurulmuş olan Yeditepe Üniversitesi, bünyesinde Plastik Sanatlar, Moda ve Tekstil Tasarımı, İç Mimarlık, Grafik Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Peyzaj Mimarlığı, Sanat ve Tasarım, Tiyatro ve Sanat Yönetimi bölümlerini bulunduran Güzel Sanatlar Fakültesi çağımızın teknolojik ve sosyal değişimlerine duyarlı, yaratıcı, Eleştirel düşünebilen, kendi kültürünü benimsemiş genç sanatçılar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Fakültemiz, Öğrencilerimizin seçtikleri disiplinlerde profesyonel sanatçılar, araştırmacılar ve Eğitimciler yetiştirmek için gerekli kaynakları yaratmaya devam edecektir.

Güzel Sanatlar Fakültesinin felsefesi sanatsal Yaratıcılığı, Ülkemizin kültürel ve tarihsel mirasıyla birleştiren geniş bilgi düzeyini sağlamaktır. Fakültemizin çok disiplinli yapısı, Öğrencilerimizin ve mezunlarımızın enternasyonel düzeyde rekabet edebilmesini mümkün kılmaktadır.

Güzel Sanatlar Fakültesinin amaçlarından bir diğeri de, Uluslararası Öğrenci / öğretim elemanı değişim programları kanalıyla, Eğitimin vizyonunu geliştirmektir.

  • Yeditepe Hakkında
  • Kampüs Hayatı
  • Öğrenci Kabul
  • Araştırma

  •