• EN
  • TR

Dünyanın En İyi Mutfağında Yeditepeli Var

Türkiye'nin ilk ve tek patentli ürünü olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü olma özelliğini taşıyan Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mezunları, dünyanın dört bir yanında en ünlü restoranlarda, en ünlü şeflerin yanında çalışmaya ve başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nden henüz yeni mezun olan 23 yaşındaki Doğuş Şahin Yeditepe ailesine büyük bir gurur daha yaşattı. Doğuş, geçtiğimiz hafta dünyanın en iyi restoranı seçilen New York’taki The Nomad otelin meşhur restoranı Nomad’ın ünlü şefi Daniel Human’ın ekibinin içinde çalışıyor.  Mezun olduktan sonra dünyanın en iyi şeflerin yanında çalışan Şahin, Türkiye’den New York’a seyahat eden yeme –içme sektörünün önde gelenleriyle bir araya gelip sürekli fikir alışverişinde bulunuyor.

Daha yeni mezun iken başarıyı kısa sürede yakalamış olan Şahin’in en büyük hayali, İstanbul’a dönüp uluslararası ödüller alabilecek kalitede restoran açmak ve İstanbul’u uluslararası bir gastronomi destinasyonu haline getirmek.