• EN
  • TR

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ’NİN İLK ULUSLARARASI LİSE YAZ KAMPI ORGANİZASYONU KANADA’DA DÜZENLENDİ

Yeditepe Üniversitesi’nin, Kanada Ontario’da bulunan Waterloo Üniversitesi Renison English Language Institute işbirliği ile düzenlediği İngilizce Yaz Kampı’nda sona yaklaşıldı.

Lise öğrencilerine İngilizce’yi sevdirmeyi, üniversite eğitimi öncesi hazırlık süreçlerine destek vermeyi ve farklı bir kültürü de tanıma fırsatı sunmayı amaçlayan yaz kampına, aralarında Anadolu Liseleri, Özel Eyüboğlu Lisesi, Doğa Okulları gibi okulların da bulunduğu çeşitli liselerden öğrenciler katıldı.

12-24 Haziran 2016 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi; 31 Temmuz - 13 Ağustos 2016 tarihlerinde ise Kanada’daki Waterloo Üniversitesi’nde eğitim alan öğrenciler, her iki üniversitenin akademisyenlerinden İngilizce öğrenme şansını yakaladı. İngilizce dersleri dışında sosyal aktivitelerde de bulunan öğrenciler, İstanbul’un ardından Kanada’da açıkhava sineması, yetenek gecesi, rafting, karaoke, zip lining, plaj gezisi, Toronto gezisi, Niagara Şelale gezisi gibi pek çok etkinliğe katılarak anılarını zenginleştirdi. Yeditepe Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulundan okutman Elçin Çıkrık da, öğrencilerin Kanada macerasında onlara eşlik etti.

Yeditepe Üniversitesi’nin ilk uluslararası lise yaz kampı organizasyonu olma özelliğini taşıyan İngilizce Yaz Kampı, Waterloo Üniversitesi’ne Türkiye’den grup olarak öğrenci yollayan ilk ve tek organizasyon olma özelliğini de taşıyor.

Ailelerimizin Geri Dönüşlerinden Bazıları
Oğlumuz Ömer Efe Bali'yi pazar günü dil okuluna yolcu ettik. Kendisinden iyi haberler de alıyoruz.Bu süreçte adım adım bizle ilgilendiniz.Gösterdiğiniz ilgi, çaba ve emeklerimiz için aile olarak teşekkür ederiz.
Tutumları nedeni ile de Kurumunuzun yöneticilerine teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederiz.
Aysun BALİ

Oğlumuz Berk KARACAOĞLU, Kanada-Toronto (Waterloo University 31/07/2016-14/08/2016) Yaz Kampına grup arkadaşları ile birlikte, Elçin Hanımın eşlik ve rekâketinde sorunsuz-rahat ve mutlu bir şekilde dün ulaşmış ve kamp programına başladı.
Kanada Yaz Kampı için, “Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi” ile ilk temasımızdan bugüne kadar verdiğiniz destek ve yardımlar için, bu organizasyona katılmamıza vesile olduğunuz için başta şahsınız olmak üzere nezdinizde tüm SEM ekibine, Eşim&Kendim ve Oğlum Berk adına çok teşekkürlerimizi ve memnuniyetimizi iletmek istiyorum..
Yeni Organizasyonlarınızda görüşmek dileğiyle. İyi ki varsınız
Baykal KARACAOĞLU

Başka bir okul ile yurtdışına eğitim için gönderme planı yaparken Yeditepe Üniversitesi ile görüşmedik demeyelim diye görüş alış verişi için karar kıldık. Kanada yaz okulu organizasyonuna vesile olduğunuz ve ta en başından beri hoş görü, nezaket, yardım ve ilginiz için kendim eşim ve oğlumuz Ahmet Hazar YAŞA adına teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.
Mustafa YAŞA