• EN
  • TR

Yeditepeli Şef Adaylarına Fransa’nın En Ünlü Pastacılık Okulu Alain Ducasse Education-ENSP Eğitimi

Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Fransa’da bulunan dünyaca ünlü pastacılık okulu Alain Ducasse Education-ENSP ile yaptığı işbirliğini bu yıl da sürdürüyor.

Türkiye’nin ilk Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü olma özelliğini taşıyan Yeditepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, geçtiğimiz yıl Fransa’da bulunan dünyaca ünlü pastacılık okulu Alain Ducasse Education-ENSP ile bir işbirliğine imza atmıştı. Bu yıl yapılan yoğun görüşmeler sonrasında, Yeditepe Üniversitesi Gastranomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Alain Ducasse Education-ENSP ile anlaşmasını yeniledi.

Bu anlaşmayla gerekli koşulları sağlayan Yeditepe Üniversitesi öğrencileri, yaz döneminde Fransa'ya giderek Alain Ducasse Education-ENSP’de Yeditepeliler için özel hazırlanmış program çerçevesinde toplam 140 saat eğitim alacak ve eğitim programını tamamladıktan sonra Fransa’da veya Alain Ducasse Education’ın anlaşmalı olduğu başka bir ülkede bir ay staj yapabilecek. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler ayrıca Alain Ducasse Education sertifikası almaya hak kazanacak.

Böylece, Yeditepeli Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri uluslararası alanda deneyim kazanarak kariyerleri adına önemli bir avantaj elde etmiş olacak.