Yeditepe Üniversitesi


Atatürk Rönesansını Devam Ettiren Üniversite...

İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK) tarafından 1996 yılında kurulan Yeditepe Üniversitesi; Türkiye’de birçok alanda öncü, seçkin, akademik ve yönetim kadroları ile Atatürkçü düşüncelerin ışığında çağdaş, araştırmacı, yenilikçi, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu tüm nitelik ve donanıma sahip, teknolojiye hakim, dünya kültürünü tanıyan, öz benliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlıyor. Üniversitemiz, çağdaş akademik program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük eğitim yapıyor.

Yeditepe Üniversitesi akademik faaliyetlerini Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tıp ve Ticari Bilimler olmak üzere 13 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksekokulu’nda toplam 71 programda lisans ve 4 ön lisans programı ile eğitim veriyor. Ayrıca Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bünyesindeki 91 yüksek lisans ve 44 doktora programında lisansüstü düzeyde eğitimlerini yürütüyor. Eğitim dili İngilizce olan Yeditepe Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana 26 Ağustos Yerleşimi içerisinde Türkiye'nin dört bir yanından gelen gençleri hayata hazırlıyor.

Yeditepe Üniversitesi; öğrencilerin eğitim, kültür, sanat, spor ve tüm ihtiyaçlarına cevap verecek donanımda inşa edilmiş 26 Ağustos Yerleşiminde öğretim yapıyor. 26 Ağustos Yerleşimi; İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Kayışdağı’nın eteklerinde kendine özgü mimarisi ile 125 bin metrekarelik bir alanda, 223 bin metrekarelik kapalı alanda yer alıyor. Selçuklu Mimarisinden esinlenerek inşa edilen 26 Ağustos Yerleşiminde eğitim binaları, sosyal tesisleri ve açık alanlarının yanı sıra bu binaları çevreleyen toplam 3.270 öğrenci kapasiteli iki ayrı öğrenci oteli bulunuyor.

Sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konusunda uluslararası bir platform olan ve dünyanın en yeşil üniversitelerini belirleyen Green Metric’in 2017 ve 2018 değerlendirmelerinde Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında birinci sırada yer alan Üniversitemiz ayrıca bir ilki gerçekleştirerek, kampüs içerisinde kurduğu çatı üzeri güneş enerji sistemi ile kendi enerjisini üretebilen Türkiye’nin tek üniversitesidir. İstanbul’da gerçekleştirilen en büyük çatı uygulaması özelliğine sahip olan sistem, 1 MW kapasiteye sahip olup, santralde 3850 adet Axitec paneli ile Huawei interverter kullanıldı. Aynı zamanda Şile’de üniversiteye ait alanda 350 KW’lık bir rüzgâr enerjisi yatırımının da çalışmaları başladı. Güneş enerjisi panelleri 10 MW’a tamamlanmak üzere çalışmalar devam ediyor.

Kampüsümüzdeki binaların içine, yüksekliği 22 metreye ulaşan büyük kapılardan giriliyor. Üniversitemiz bol ışıklı avluları ile tipik Selçuklu Mimarisinden günümüze aktarılan modern mimari özellikleri taşıyor. Hem Selçuklu Mimarisini hem de modern mimariyi bir arada barındıran binaların dış yüzü, Anadolu’dan getirtilen doğal taşlarla kaplanmıştır. Yazın serin kışın sıcak tutması açısından bina cephelerinde ünye taşı, ısı paneli olarak da poliüretanlar kullanılmıştır.

NEDEN YEDİTEPE?

Fen Bilimlerinden Sosyal Bilimlere, Güzel Sanatlardan Sağlık Bilimlerine ve Eğitim Bilimlerine kadar geniş bir yelpazede akademik faaliyetlerini sürdüren Yeditepe Üniversitesi, öğrencilerine çift anadal, yan dal ve yurt dışı eğitim olanakları sunarak onları gelişen dünyanın gerekliliklerine uygun bir eğitim ile buluşturuyor. Akademik faaliyetlerinin yanı sıra kampüs ortamında 44 öğrenci kulübü ve etkinlikleriyle öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine imkân sağlıyor. Spor alanında faaliyet gösterdiği 42 spor branşındaki başarılarıyla, her yıl üniversiteler arasında en üst sıralarda yer alıyor.

Yeditepe Üniversitesi; Avrupa, A.B.D., Kanada, Rusya, Güney Amerika ve Uzak Doğu başta olmak üzere dünyanın önde gelen üniversiteleri ile 700’ün üzerinde işbirliği sağlayarak, Türkiye’de yükseköğretime öncülük ediyor. Vakıf üniversiteleri içinde Erasmus ve Exchange ile en fazla yabancı öğrenci değişimi yapan üniversite olarak bayrağı elinde tutan Yeditepe Üniversitesi; Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Tıp, Diş ve İşletme Fakültelerini içine alan Houston Methodist Global ile yaptığı Akademik İşbirliği Anlaşması’yla bu yönde attığı adımları büyütüyor. Başarıyla yürüttüğümüz ve öğrenciler için son derece gerekli olduğuna inandığımız “Üniversite–Sanayi İşbirliği" projeleri de önceliklerimiz arasında yer alıyor.

Üniversitemizin çeşitli bölümlerinden öğrencilerin yer aldığı Yeditepe Üniversitesi Otomotiv Kulübü, aktif olarak çalışmalarına devam ediyor. 2018 yılında TÜBİTAK Efficiency Challenge elektrikli araç yarışmasına katılmaya hak kazanan kulübümüz aracın tasarımı ve üretimi üzerine çalışmalara devam ediyor. Ayrıca 2010 yılından bu yana Shell Eco-Marathon yarışmasına düzenli olarak katılan Yeditepe Üniversite Shell Eco-Marathon takımımız üniversitemizin ve firmaların destekleriyle bizleri bu sene Londra’da düzenlenecek ve 200 takımdan 3000 öğrencinin katılacağı yarışmada Elektrikli Araç kategorisinde temsil edecek.

Yeditepe Üniversitesi, akademik buluşları dinamik bir şirketin pazarlama uzmanlığıyla buluşturmak üzere 2005 yılında Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş.’yi kurdu. Yıllar içerisinde birçok bakım ürününü piyasayla buluşturan şirketimiz, daha sağlıklı nesillerin yetişmesi ve insan sağlığını olumsuz etkileyen faktörleri ortadan kaldırmak amacıyla ve İnovatif Tarım felsefesiyle ürettiği organik gübreleri Bactogen markası ile piyasaya sürmüştür. Bactogen ürünleri gücünü Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik bölümünün uzman kadrosundan ve son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarından alıyor.

HEDEFLER

Dinamik bir yükseköğretim kurumu olan Yeditepe Üniversitesi, her yıl kendini geliştirerek büyümeye devam ediyor. Üniversite – sanayi ve topluma dönük bilimsel katkılarını artırarak, eğitim kalitesini yükseltmek, toplum için bilim üretmek, çalışmalarını toplumun diğer kesimlerine yayarak, projelerini topluma katkı sağlayacak şekilde geliştirmek üniversitemizin ana hedefidir.
Ayrıca akademik bir kurum olarak bilime yönelik çalışmalarının hızla devam etmesi, yurt dışı anlaşmaları, patent sayılarının artırılması ve ülkemize daha nitelikli mezun kazandırılması da üniversitemizin hedefleri arasında yer alıyor.

AKREDİTASYONLARIMIZ

Global standartlarda sunduğu eğitim anlayışı ile Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) Kurumsal Değerlendirme Programı’ndan geçen Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyan Yeditepe Üniversitesi, kalitesini ulusal ve uluslararası akreditasyon kuruluşlarının denetimleriyle tescilledi. Birçok alanda akreditasyon alan ve birçok akreditasyon sürecinden başarıyla geçerek, eğitimdeki kalitesini her geçen gün geliştirme hedefiyle yoluna devam eden Yeditepe Üniversitesi, imzaladığı uluslararası işbirliği anlaşmaları ile öğrenci ve öğretim üyelerine uluslararası projelerde yer alma deneyimi sağlıyor.

Diş Hekimliği Fakültesi, Joint Comission International (JCI) akreditasyonu ve BS-EN-ISO 9001 kalite güvence sistemi belgelerine sahiptir. Türkiye'de bir ilke imza atan fakülte üçüncü kez JCI akreditasyonu aldı. 2014 yılı Ekim ayında ise Amerikan Diş Hekimliği Birliği 'nin (ADA) eğitim akreditasyonu ön denetlemesini başarı ile geçti. Fakülte, eğitim ve hasta hizmetleri alanında 2008 yılında ISO 9001 Belgesi; Periodontoloji lisansüstü eğitimi için 2005 yılında Avrupa Birliği European Federation of Periotontology (EFP) akreditasyonu; Diş Hekimliği eğitimi için 2008 yılında Avrupa Eğitim Birliği Sertifikası (Association for Dental Education in Europe - ADEE) almaya hak kazandı. EFP denetimi 2014 yılında tekrarlanarak 2022’ye kadar akreditasyon onaylandı.

Eczacılık Fakültesi, Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (ECZAK) ve Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) tarafından değerlendirilip altı yıl süre ile ‘Tam Akreditasyon’ almaya hak kazanarak vakıf üniversiteleri eczacılık fakülteleri içerisinde bir ilke imza attı.

Eğitim Fakültesi; European Teacher Education Network (ETEN) üyesi olup, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programları ile akreditasyon sürecine hazırdır.

Fen-Edebiyat Fakültesi, Felsefe ve Fizik bölümlerinin FEDEK akreditasyonlarını ikinci kez almalarının ardından, Antropoloji, Çeviribilim, Sosyoloji, Tarih, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Matematik, Psikoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, lisans programları da beş yıllık FEDEK sertifikasını alarak, Fen-Edebiyat Fakültesi kalitesini güvence altına aldı. Fizik bölümünde bulunan Metroloji (kalibrasyon) Laboratuvarı TS EN ISO/IEC 17025 standardı gereği TÜRKAK tarafından akredite edildi.

Mühendislik Fakültesi; Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Genetik, Biyomühendislik, Kimya, Makine, Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümleri Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından akredite edildi. Üçüncü denetlemesinde de Türkiye’de ilk Eğitim Merkezi olarak tanındı.

Tıp Fakültesi, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) yaptığı değerlendirme sonucunda Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğinden (UTEAK/TEPDAD) tam akreditasyon aldı.

Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, sağlık standartları konusunda dünyanın en önemli belirleyicisi olan Joint Comission International (JCI) tarafından ilk denetimde, tüm sistemiyle tüm standartlarda akredite edildi. Üçüncü denetlemesinde Türkiye’de ilk Eğitim Merkezi olarak tanındı.

ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Üniversitemiz bünyesinde; bilimsel bilgi ve deneyimin, teknoloji ve ekonomik değere dönüşümünü sağlamak amacıyla üniversite - sanayi iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir kılmak; bölge sanayisini, gücünü bilim ve teknolojiden alan, yenilikçi, öğrenen, yerel ve küresel düşünebilen bir yapıya dönüştürmek için Teknoloji Transfer Ofisi kuruldu. Türkiye’de ilk defa hem bilgiyi üreten hem de bilgiyi aktaran bir üniversite konumuna geçen Yeditepe Üniversitesi 10 yıl içerisinde 186 tane uluslararası patent aldı. 2006 yılından bu yana 153 TÜBİTAK, 25 Avrupa Birliği ve diğer uluslararası kurumlar, 15 Bilim ve Sanayi Bakanlığı - San-Tez destekli proje üretti. 51 TÜBİTAK, 1 Avrupa Birliği, 4 Bilim ve Sanayi Bakanlığı, 4 Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ve 8 diğer kurumlar olmak üzere 68 aktif proje de yürütülüyor. Doktora programlarıyla özel sektör ve sanayi iş birliği içerisinde tez çalışmaları sürdürülürken, projelerin ve işbirliklerin sonucu 68 ulusal, 125 uluslararası patent başvurusunda bulunuldu. 27 ulusal tescilli patent belgesi, 48 uluslararası tescilli patent belgesi alındı. Alınan patentlerin ticarileştirilme çalışmaları başlamış olup; üretim safhasına geçildi. Üniversite bünyesinde halen başvuru aşamasında olan 193 patent başvuru dosyası bulunuyor. Araştırma çıktılarını ticarileştirmek akademisyen ve öğrencilerimizin şirket kurmalarını teşvik etmek amacıyla 2016 yılında ‘Girişimcilik Atölyesi’ kuruldu ve Teknopark İstanbul ile imzalanan sözleşme ile 5000 metrekare kullanım alanı olan ‘Yeditepe Teknopark’ kurma çalışmalarımız hızla devam ediyor.

YURT DIŞI ÜNİVERSİTE ANLAŞMALARI

Yeditepe Üniversitesi, Avrupa, Amerika, Avustralya, Kanada, Rusya, Güney Amerika ve Uzak Doğu başta olmak üzere dünyanın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği anlaşmaları imzalayarak öğrencilerine farklı kültürleri tanıma, eğitim alanındaki yenilikleri yerinde gözlemleme ve kültürlerarası paylaşım fırsatı sunuyor. ABD, Kanada, Çin ve Rusya’da bulunan üniversiteler arasında Öğrenci Değişim Protokolleri ve Memorandum of Understanding anlaşmaları imzalanmıştır. Bu anlaşmalara ek olarak da LLP-Long Life Learning Erasmus programı çerçevesinde Avrupa’daki 700’ü aşkın üniversite ile ikili anlaşmalar imzalanmıştır. Geniş işbirliği ağı sayesinde farklı fakültelerden ve bölümlerden öğrenciler ve öğretim üyeleri yurt dışına giderek eğitim alabilmektedirler. Vakıf üniversiteleri içinde Erasmus ve Exchange ile en fazla yabancı öğrenci değişimi yapan üniversite özelliğimizle de bayrağı elimizde tutmaktayız.

Öğrenci değişim programlarında önemli bir başka konu da kurumlar arasında kredilerin sorunsuz transfer edilmesidir. Avrupa Kredi Transfer Sistem-ECTS Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa’da ve diğer ülkelerde öğrencilerin hareketliliğini kolaylaştırmak ve destek olmak amacı ile geliştirilmiştir. Bu sistem öğrenim başarılarının karşılaştırılması ve ölçülmesine, bir eğitim kurumundan diğerine transfer edilmesine olanak sağlar. Avrupa topluluğu eğitim kalitesini artırmak için üniversitelerarası işbirliğini teşvik etmektedir. Öğretim üyesi değişimleri, ortak projeler, uluslararası konferans ve seminerlerle kampüste uluslararası ortam oluşturuluyor. Geniş uluslararası işbirliği ağı sayesinde tüm fakülte ve bölüm öğrencileri yurt dışında eğitim alabiliyor ve staj yapabiliyorlar. Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education’ın (THE) “Asya’nın En İyi Üniversiteleri” listesinde yer alan Yeditepe Üniversitesi, 700’ü aşkın Erasmus+ anlaşması ile Türkiye’deki üniversiteler içinde en fazla Avrupalı değişim öğrencisini konuk eden üniversitelerden biri olma özelliğine sahip.etmektedir.

ULUSLARARASI OFİS
Uluslararası ofis; yurt dışı eğitimiyle staj programları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları, uluslararası öğrenci asistanları ve kampüsteki öğrenim ortamı ile geniş eğitim olanaklarının gerçekleşmesinde önemli rol oynuyor. Eğitim sektöründe alanında öncü üniversitelerle işbirliği kurmak ve uluslararası anlaşma sayısını arttırmak hedefleri arasında yer alıyor. Erasmus+ ve Exchange değişim programları, süreçleri hakkında öğrencileri bilgilendirmek ve öğrencilere mümkün olan en iyi uluslararası deneyimi yaşatmak Uluslararası Ofisin amaçları arasında yer alıyor.
Ayrıca farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrencileri kampüs içindeki faaliyetlere, çeşitli kültürel deneyimlere ve Doğu ile Batının buluştuğu, dinlere, dillere, müziğe ve mutfağa ev sahipliği yapan büyüleyici İstanbul turlarına, Türkiye’nin pek çok bölgesine yapılan kültürel gezilere, sosyal sorumluluk projelerine katılmaya teşvik ederek öğrencilerin uyum sürecini kolaylaştırıyor.

ARAŞTIRMA MERKEZLERİMİZ

Bir araştırma üniversitesi olarak Yeditepe Üniversitesi, 10 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile 181 laboratuvar ve atölyede eğitimin yanında bilimsel çalışmaları da sürdürerek sanayi ve topluma dönük katkılarını arttırıyor.

Bilgi Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi: Bilgi sistemleri, yazılım geliştirme ve uygulama, haberleşme ve veri iletişimi gibi ana başlıkları içeren bilişim teknolojileri alanında kuramsal ve uygulamalı bilimsel araştırmalar ve çalışmalar yaparak, merkez veya paydaşların ihtiyaçları çerçevesinde, seminerler ve eğitimler düzenleyip, projeler geliştiriyor.

Diş Hekimliği Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi: Ağız ve diş sağlığı hizmetlerini, eğitim, araştırma, hasta hizmetleri ve ulusal ağız ve diş sağlığı politikalarında sürekli gelişime odaklanarak, hümanistik yaklaşım ve çeşitliliğin olduğu bir ortamı koruyarak, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutmak suretiyle hasta beklentilerini karşılıyor. www.yeditepedishastanesi.com

Farmakoekonomik ve Farmakoepidermiyolojik Araştırma ve Uygulama Merkezi: Eczacılık Fakültesi koordinasyonu ile üniversite, endüstri, devlet ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak farmakoekonomik ve farmakoepidemiyolojik araştırmalar yapıyor. eczacilik.yeditepe.edu.tr

Gelişim ve Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi: Özel gereksinimleri olan bireylere yönelik olarak; alan eğitiminde (matematik, fen, sosyal bilimler, dil gibi) araştırmalar yaparak, öğretim tasarımları ve ilgili materyaller geliştirip, teknoloji destekli eğitim-öğretim materyali geliştirmek, geliştirilen tasarım ve materyallerin uygulama çalışmalarına katılarak sonuçlarını paylaşıyor. engelsiz.yeditepe.edu.tr

Kök Hücre Mükemmeliyet Merkezi: Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile kök hücre ve gen tedavisi alanında önemli bir projeler gerçekleştirmek üzere kuruldu. Merkezde, kanser, nerodegeneratif, kas ve kemik hastalıklarına ilaveten infertilite (kısırlık) ya da yaşlanmaya bağlı görülen diğer fizyolojik hastalıkların tedavisinde klinik protokollerin araştırılması, geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik çalışmaların yapılmasının yanı sıra, hücre ve gen tedavi protokollerinin geliştirilmesi ve üretilmesi, materyallerin hücre ve doku mühendisliği alanlarında uygulanması yapılmaktadır.

Gelecek Merkezi: İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla kurulan ve Türkiye’nin ilk “Gelecek Merkezi” özelliğini taşıyor. Kişilerin ve organizasyonların (kamu, özel sektör, STK) normal, rutin düşünme ve hareket pratiklerinin dışarısına çıkarak yenilikçi fikir ve uygulama geliştirmelerine olanak sağlayan özel olarak tasarlanmış mekândır.

Göz Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi: Göz hastalıklarında en ileri tanı ve tedavi yöntemlerini halkımıza sunmak, en son bilimsel araştırmaları yapmak ve üstün nitelikli göz doktorları yetiştirerek, tıp ve sağlık bilimleri alanlarında ön lisans, lisans, lisansüstü eğitime devam eden öğrencilere alanlarında gerekli olanakları sağlıyor. Kök Hücre Mükemmeliyet Merkezi: İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile kök hücre ve gen tedavisi alanında önemli projeler gerçekleştirmek üzere kuruldu. Merkezde; kanser, nerodegeneratif, kas ve kemik hastalıklarına ilaveten infertilite (kısırlık) ya da yaşlanmaya bağlı görülen diğer fizyolojik hastalıkların tedavisinde klinik protokollerin araştırılması, geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik çalışmaların yapılmasının yanı sıra, hücre ve gen tedavi protokollerinin geliştirilmesi ve üretilmesi, materyallerin hücre ve doku mühendisliği alanlarında uygulanması yapılıyor. www.yeditepehastanesi.com.tr

Küresel Eğitim ve Kültür Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KEKAM): KÇeşitli bölgeleri kültürel, toplumsal, siyasi ve ekonomik yönleriyle inceliyor. Türkiye’nin farklı bölgelerle olan tarihi ve kültürel bağlarının birbirlerine benzer ve ayrışan yanlarının, bir arada ve karşılaştırmalı olarak, disiplinlerarası analizlerle irdelenmesi hedefleniyor. kekam.yeditepe.edu.tr

Girişim Atölyesi: 2016 yılında ilki gerçekleştirilen 7 Tepe Yeni Fikir Yarışmasına katılan ve bir amaç oluşturan iş fikirlerinin geliştirilmesine yönelik pazar analizi yapılması, ürüne dönüşmesi ve ticarileştirilmesi noktasında yapılması gereken faaliyetler için gerekli danışmanlık ve eğitim hizmetleri sağlanıyor. 7tepeyenifikir.yeditepe.edu.tr

Sağlık Hizmetleri Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi: Halkın sağlığını ilgilendiren, en ileri tanı ve tedavi yöntemlerini sunmak amacıyla bilimsel araştırmalar yapmak, ihtiyaç ve beklentilere uygun, kaliteli, hasta haklarına saygılı modern bir sağlık hizmeti sunmak ve sağlık bilimleri arasında ön lisans, lisans, lisansüstü eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin eğitim ve uygulamalarına akademik katkıda bulunuluyor.

Stratejik Uygulama ve Araştırma Merkezi: Merkezimiz, Türkiye’nin uluslararası ilişkilerini analiz etmek, bu ilişkilerin geleceğini tahmin etmek, politik, askeri, sosyal, ekonomik, teknolojik ve kültürel stratejik alternatifler üretmek, bu konularda yeni düşünme modelleri tanımlamak ve kamuoyu ile bilimsel çalışma sonuçları paylaşmak amacıyla faaliyet gösteriyor.

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM): Üniversitemiz kıymetli akademisyenlerinin ve bağımsız uzmanlarının bilgi birikiminden faydalanarak toplumun gereksinim duyacağı her konuda, en yüksek düzeyde eğitim olanakları sağlayarak yaşam kalitesini yükseltiyor. sem.yeditepe.edu.tr

Türk Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi: Bilimsel yöntem ve tekniklerle elde edilen sonuçları bilim dünyasına kazandırmak, Türk Cumhuriyetlerinin ve Türk soylu topluluklarının tarihî ve kültür ortaklığının bilimsel çerçevesini hazırlayarak, çağdaş strateji ve jeopolitik şartlara göre güncelleme faaliyetlerini yürütüyor.

Yeditepe Üniversitesi Kozmetik Ar-Ge (YUKOZ): Yeditepe Üniversitesi bünyesinde üretilen kozmetik ürün ve hizmetlerin kalitesini en üst seviyede tutarak, kullanıcıların istek ve beklentilerinin tam anlamıyla karşılanmasını sağlayarak ürünlerin kesin bir güvenle kullanımını sağlıyor. cosmetics.yeditepe.edu.tr

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel Araştırmalar Merkezi (YÜDETAM): Yeditepe Üniversitesi başta olmak üzere diğer yerli ve yabancı üniversitelerdeki bilim insanları ve araştırmacılarının gözlem, deney, proje, araştırma ve çalışmalarına olanak sağlıyor. yudetam.yeditepe.edu.tr

Yeditepe Üniversitesi Ar-Ge ve Analiz Merkez Laboratuvarları (YÜ-AGAM): YU-AGAM; farklı sektörlere analiz hizmeti veren 3500 metrekare alana sahip uluslararası geçerliliği olan laboratuvar merkezidir. Bünyesinde Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, Toprak-Toprak Düzenleyiciler, Bitki ve Su Analiz Laboratuvarları, Kozmetik ve Biyosidal Analiz Laboratuvarı, İlaç Analiz Laboratuvarı, Havuz Suları Analiz Laboratuvarı, Maden Analiz Laboratuvarı ve daha birçok özel alanda hizmet gösteren Endüstriyel Analiz Laboratuvarları ve Ar-Ge Laboratuvarları bulunuyor. Bu Laboratuvarlarımız Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’ndan yetkili ve TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) 414 parametreden akreditasyona sahiptir. Aynı zamanda Türk Standartları Enstitüsü, Deney Hizmeti Alınabilecek Laboratuvar olarak onaylamıştır. YÜ-AGAM, yetkili olduğu analiz kapsamlarında doğru ve güvenilir bir hizmet sunmak, tecrübe ve bilgi birikimini, yetkinliğini güncel tutarak geliştirmek ve müşteri memnuniyetini sağlamak misyonuyla çalışmalarına devam ediyor. yuagam.yeditepe.edu.tr

Yeditepe Üniversitesi İlaç ve Zehir Bilgi Danışma Birimi(YİZDA): İlaç ve ilaçla ilgili olaylarda toplum sağlığını ve güvenliğini sağlayacak ilaç bilgisini topluma sunmayı amaçlıyor. eczacilik.yeditepe.edu.tr

Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi(YUVAM): Kamu ve özel sektör için çok disiplinli araştırma ve danışmanlık çalışmalarını yapmak, üniversite ve sanayi işbirliği sağlayarak bilimsel literatür desteği ile yönetimsel problemlerin çözümünde yeni yönetim teknikleri ve yöntemleri, modelleri üretmek üzere kurulmuş olup alanında öncü merkezlerden birisi olma özelliğini taşıyor.

Yeditepe Üniversitesi İletişim Ajansı (İLA): Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde kurulan İLA, fakültenin farklı bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin hazırladıkları projeleri gerçek ajans ortamında hayata geçirilmesini sağlıyor. ila.yeditepe.edu.tr

Yeditepe Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi