2017 - 2018 Akademik Yılı Kayıt İşlemleri

Değerli Öğrencimiz;

Hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için geçirdiğiniz zorlu bir sınav döneminin ardından Yeditepe Üniversitesi ailesinin en yeni üyeleri olarak aramıza katıldınız. Sizleri ve bu başarıyı elde etmenizde en büyük destekçiniz olan saygıdeğer ailelerinizi kutluyorum.

Başarılı bir geleceğin temellerini atacağınız Yeditepe Üniversitesi’nde sunduğumuz uluslararası kalitede eğitim ve geniş sosyal imkanlar ile gelecekteki kariyerinizde ihtiyaç duyacağınız sağlam alt yapıya sahip olacaksınız. Okulumuzda verilen İngilizce eğitimle beraber öğrenebileceğiniz diğer yabancı diller sayesinde hem ülkemizde hem de uluslararası alanda başarılı bir kariyer sizleri bekliyor olacak.

Yeditepe Üniversitesi’nde alacağınız akademik eğitimin yanında üniversitemizde bulunan 44 öğrenci kulübünün her sene gerçekleştirdiği 1000’in üzerinde etkinliğe katılarak sosyal yönleri gelişmiş, etkinlik yönetme ve uygulama becerisine sahip bireyler olarak iş hayatına atılabileceksiniz.

Bizler Yeditepe Üniversitesi olarak kurulduğumuz ilk günden beri Atatürk Rönesansını devam ettirecek aydın bireyler yetiştirmeyi kendimize amaç edindik. Sizlerin de bu amaç doğrultusunda, araştırmacı ve yenilikçi bakış açısıyla ülkemize katma değerler kazandıracak ulusal ve uluslararası projelerde yer alarak bizleri gururla temsil edeceğinize güvenimiz tam.

Hepinize başarılarla dolu, güzel anılar biriktireceğiniz bir üniversite yaşamı diliyorum. Üniversitemize hoş geldiniz.

                                                                      Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl
                                                                      Yeditepe Üniversitesi Rektörü


**Kayıt işlemlerimiz, 14 Ağustos 2017 günü 09.00’da başlayacak ve 18 Ağustos 2017 günü saat 17.00’da sona erecektir. 
Üniversitemizde e-devlet kapısından elektronik kayıt yapılmamaktadır
Kayıt işlemleriniz sırasında sizlere yardımcı olacak bilgilerin tamamı aşağıdaki bültende yer alıyor.

 


FAKÜLTELER VE KAYIT TARİHLERİ
Lütfen yerleştirildiğiniz fakültenin kayıt tarihinde evraklarınızla birlikte aşağıda belirtilen adreste bulununuz.

 

14/08/2017              DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
                                    MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

 

15/08/2017              HUKUK FAKÜLTESİ
                                    İLETİŞİM FAKÜLTESİ
                                    MİMARLIK FAKÜLTESİ

                                   

16/08/2017             ECZACILIK FAKÜLTESİ
                                   İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
                                   TIP FAKÜLTESİ

 

17/08/2017             EĞİTİM FAKÜLTESİ
                                   FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
                                   GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
(GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI)

 

18/08/2017             SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
                                   TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
                                   UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

                                   

Tüm fakültelerin kayıt işlemleri ve ödemeleri Yeditepe Üniversitesi Sosyal Tesisler Binası -1.Kat (İnönü Mah. Kayışdağı Cad. 26 Ağustos Yerleşimi 34755 Ataşehir – İstanbul) kayıt salonunda gerçekleştirilecektir.

**Üniversitemizin dışında herhangi bir yerde kayıt işleminin gerçekleştirilmeyeceğini önemle belirtiriz.  


 • ÖĞRENCİ KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR  (Eksik Belge ile Kayıt yapılamaz)
 1. Mezun olduğunuz okuldan aldığınız Diplomanın ASLI ya da yeni tarihli Mezuniyet Belgesinin ASLI (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)
 2. ÖSYS Belgesi (adayın yerleştiğine dair internet çıktısı)
 3. Nüfus cüzdanının fotokopisi 
 4. İkametgâh belgesi: İkametgâh belgesinin alt veya üst kısmına öğrenciye ulaşılabilecek telefon/telefonları, varsa cep telefonlarını lütfen yazınız. İkametgâh belgesi e-devletten alınabilir.
 5. Askerlik durumunu gösterir belge (1995 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubesinden alınacak Askerlik Durum Belgesi) Askerlik durumunu gösterir belge e-devletten alınabilir.
 6. 6 adet vesikalık fotoğraf (Fotoğrafların tümünün arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadını açık olarak tükenmez kalemle yazınız. Polaroid ve fotokopi resim kabul edilmeyecektir.
 7. Ödemenin yapıldığını gösterir Banka Dekontu.
 8. Gazi ve Şehit yakını olan öğrencilerin durumlarını gösterir belge.
 9. Engelli öğrencilerin engel durumlarını ve oranlarını gösterir belge.

 NOT: Öğrenci işlerine teslim edilen evrak geri verilmeyeceğinden önceden kendinize fotokopisini almayı unutmayınız.


 • ÖDEME TABLOSU

Ödemeler tüm Fakülte ve Bölümleri için Hazırlık Ücreti üzerinden yapılacaktır. Hazırlık Muafiyet sınavını geçerek, fakülteye başlayacak öğrencilerin ücret farkları sınav sonrasında ayrıca yapılandırılacaktır.

ÖDEME PLANI

ÜCRETLİ ÖĞRENCİLER

%25 BURSLU ÖĞRENCİLER

%50 BURSLU ÖĞRENCİLER

Peşinat

9.180,00

6.885,00

4.590,00

1. Taksit: 5 Kasım 2017

4.590,00

3.442,50

2.295,00

2. Taksit: 5 Aralık 2017

4.590,00

3.442,50

2.295,00

3. Taksit: 5 Şubat 2018

4.590,00

3.442,50

2.295,00

4. Taksit: 5 Mart 2018

4.590,00

3.442,50

2.295,00

5. Taksit: 5 Nisan 2018

4.590,00

3.442,50

2.295,00

6. Taksit: 5 Mayıs 2018

4.590,00

3.442,50

2.295,00

TOPLAM ÜCRET

36.720,00

27.540,00

18.360,00

Ücretlerle İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız


 • ÖDEME SEÇENEKLERİ:

YAPI KREDİ BANKASI İLE SÖZLEŞME YAPILARAK ÖDEME SEÇENEĞİ:

Kayıt işlemleri için Yeditepe Üniversitesi’ne gelmeden önce ödeme yapmak isteyen velilerimiz;Türkiye genelindeki herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine giderek Öğrenci Numarası ile ödemelerini yapabilirler. Öğrenci numaraları ÖSYM tarafından Üniversiteye iletilen cep telefonlarına SMS olarak gönderilecektir.Ayrıca öğrenciler;T.C. Kimlik numaraları yine ÖSYM tarafından Üniversiteye bildirildiğinde  http://esorgulama.yeditepe.edu.tr adresinden 2017 Yeni Öğrenci Numarası Sorgulama  seçeneğinden öğrenci numaralarını öğrenebilirler.Ödeme Planı Şubelerdeki banka görevlileri tarafından velilerimize iletilecektir.

Yapı Kredi Bankası için gerekli evrak: Öğrenci velisinin nüfus cüzdan fotokopisi.

Ödeme Şekli:

1)  %25 Peşinat, kalanı 6 Taksit şeklinde ödenebilir. Peşinat tutarı kredi kartıyla ödenemez.
2) Öğretim Ücretinin iki eşit taksitte ödenmesi halinde sözleşme esnasında ½’si, 15-19 Ocak 2018 tarihleri arasında ise kalan  ½’si ödenmelidir.

Yapı Kredi Bankası şubelerinden ödemesini yapan velilerimiz ödemenin yapıldığına dair banka dekontunu mutlaka kayıt evrakları ile birlikte getirmelidirler.
**Önceden ödeme yapmayan ve Banka Sözleşmesi ile ödeme yapmak isteyen velilerimiz kayıt işlemleri için Üniversiteye geldiklerinde de Banka Sözleşmesi ile ödeme yapabilirler.


KREDİ KARTLARI ÖDEME SEÇENEĞİ

Sanal Pos ile Kredi Kartıyla Ödeme:
www.yeditepe.edu.tr internet adresimizden sanal pos aracılığı ile yıllık ücretin tamamı taksitlendirilebilir. Bonus – World – Maximum – Axess kredi kartlarına 9 eşit taksitle ödeme yapılabilir. Lütfen ödemeniz ile ilgili banka dekontunu kayıt evrakları ile birlikte yanınızda getiriniz.

Kayıt İşlemleri Esnasında Kredi Kartı ile Ödeme:
Sanal pos kullanmayı tercih etmeyen velilerimiz kayıt için Üniversitemize geldiklerinde de Bonus – World – Maximum – Axess kredi kartlarına yıllık ücretin tamamını 9 eşit taksitle ödeme yapabilirler.


 • KAYIT İŞLEMLERİ

KAYIT ESNASINDA ÖDEME YAPMAYACAK ÖĞRENCİLER

Bu kategorideki öğrencilerimiz, tam burslu kontenjanlara yerleşen veya ödemesini yapmış, banka dekontu yanında olan öğrencilerdir.

Kayıt işlemlerini aşağıdaki sıraya göre takip ediniz.       

 1. Üniversitemiz Sosyal Tesisler Binası girişinde bulunan QMatik’ten sıra numarası aldıktan sonra dijital ekranı takip ederek  -1. katta bulunan Kayıt Salonunda yerinizi alınız.
 2. Kayıt Salonunda bulunan görevlilerin yönlendirmesi ile gerekli tüm evrakı teslim etmek için Öğrenci İşleri Masasına gidiniz.
 3. Evrakınızı Öğrenci İşlerine teslim ederek, kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Daha sonra kayıt salonunda bulunan Kimlik Masasından kimliklerinizi alınız.
 4. Kimliklerinizi aldıktan sonra, Hazırlık Okulu Masasına giderek; hazırlık formlarını doldurunuz. Bu formları doldurmayan öğrenciler hazırlık sınavına alınmamaktadır.
   

Yeterlilik Sınavı 23 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 09.30’da Rektörlük Binasında yapılacaktır.
Seviye Tespit Sınavı 12 Eylül Salı günü saat 09.30’da Rektörlük Binasında yapılacaktır.

Akademik Takvimi Görmek İçin Tıklayınız


 

KAYIT ESNASINDA ÖDEME YAPACAK ÖĞRENCİLER

Bu kategorideki öğrencilerimiz, % 25 burslu - % 50 burslu– ücretli kontenjanlara yerleşerek kayıt için üniversiteye gelmeden önce ödeme yapmamış öğrenciler ile Uluslararası Diploma, İSTEK Okulları, kardeş, personel indirimi gibi koşullardan yararlanacak öğrencilerdir.

Kayıt işlemlerini aşağıdaki sıraya göre takip ediniz.

 1. Üniversitemiz Sosyal Tesisler Binası girişinde bulunan QMatik’ten sıra numarası aldıktan sonra dijital ekranı takip ederek, orada bulunan görevli arkadaşlarımızın yönlendirmesiyle  -1. katta bulunan Kayıt Salonunda yerinizi alınız.
 2. Ödemenizi tamamladıktan sonra sıra numaranızın gelmesini bekleyiniz.Ödeme makbuzları ve kayıt evrakı ile Öğrenci İşleri Masasına gidiniz. Öğrenci İşleri Masasına gitmeyen öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanmamış olacaktır.
 3. Evrakınızı Öğrenci İşlerine teslim ettikten ve kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kayıt salonunda bulunan Kimlik Masasından kimliklerinizi alınız.
 4. Kimliklerinizi aldıktan sonra, Hazırlık Okulu Masasına giderek; hazırlık formlarınızı doldurunuz. Bu formları doldurmayan öğrenciler hazırlık sınavına alınmamaktadır.

 

Üniversitemizce uygulanan diğer bursları (İSTEK Okulları, Uluslararası Diploma, Hemşirelik Zorunlu Hizmet, Kardeş, Personel) almaya hak kazanan öğrenciler:
Banka işleminden önce kayıt salonunda bulunan Mali İşler Masasına gidiniz. Uluslararası Diploma burslarına hak kazanan öğrencilerin, kılavuzda yer alan Koşulları sağladıklarına dair belgeleri (diploma ve diploma notuna ilişkin) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Uluslararası Diploma Bursu, İSTEK Okulları Bursu, kardeş, personel indirimi gibi koşullardan yararlanacak öğrencilerin tüm ödemeleri; kayıt işlemleri esnasında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Tesisler Binası -1. Kat Kayıt Salonunda yapılacaktır. Bu öğrencilerimiz kayıt öncesi herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

Yeterlilik Sınavı 23 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 09.30’da Rektörlük Binasında yapılacaktır.

Seviye Tespit Sınavı 12 Eylül Salı günü saat 09.30’da Rektörlük Binasında yapılacaktır.
Akademik Takvimi Görmek İçin Tıklayınız


SERVİS KAYITLARI: Öğrenci kaydı tamamlandıktan sonra, aynı binanın -1. katında yer alan İSTEK Servis Departmanında yapılacaktır. 
Ulaşım Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız


YURT KAYITLARI: Öğrenci kaydı tamamlandıktan sonra aşağıda belirtilen evraklarla aynı binanın -1. katında yapılacaktır. 
Sağlık Raporu
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (2 adet)
Fotoğraf: (3 adet)

Yurtlar Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız


İLETİŞİM:
Kayıt İşlemleri ile ilgili ayrıntılı aşağıdaki telefon ve e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Tel: 0216 578 00 00
E-posta: tanitim@yeditepe.edu.tr


Pdf Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız

ADIM ADIM KAYIT İŞLEMLERİ