2018 - 2019 Akademik Yılı Kayıt İşlemleri

Değerli Öğrencimiz;

Hedeflediğiniz başarıya ulaşmak için geçirdiğiniz zorlu bir sınav döneminin ardından Yeditepe Üniversitesi ailesinin en yeni üyeleri olarak aramıza katıldınız. Sizleri ve bu başarıyı elde etmenizde en büyük destekçiniz olan saygıdeğer ailelerinizi kutluyorum.

Başarılı bir geleceğin temellerini atacağınız Yeditepe Üniversitesinde sunduğumuz uluslararası kalitede eğitim ve geniş sosyal imkanlar ile gelecekteki kariyerinizde ihtiyaç duyacağınız sağlam alt yapıya sahip olacaksınız. Okulumuzda verilen İngilizce eğitimle beraber öğrenebileceğiniz diğer yabancı diller sayesinde hem ülkemizde hem de uluslararası alanda başarılı bir kariyer sizleri bekliyor olacak.

Yeditepe Üniversitesinde alacağınız akademik eğitimin yanında üniversitemizde bulunan  öğrenci kulüplerinin her sene gerçekleştirdiği 1000’in üzerinde etkinliğe katılarak sosyal yönleri gelişmiş, etkinlik yönetme ve uygulama becerisine sahip bireyler olarak iş hayatına atılabileceksiniz.

Bizler Yeditepe Üniversitesi olarak kurulduğumuz ilk günden beri Atatürk Rönesansını devam ettirecek aydın bireyler yetiştirmeyi kendimize amaç edindik. Sizlerin de bu amaç doğrultusunda, araştırmacı ve yenilikçi bakış açısıyla ülkemize katma değerler kazandıracak ulusal ve uluslararası projelerde yer alarak bizleri gururla temsil edeceğinize güvenimiz tam.

Hepinize başarılarla dolu, güzel anılar biriktireceğiniz bir üniversite yaşamı diliyorum. Üniversitemize hoş geldiniz.

Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl
Yeditepe Üniversitesi Rektörü


**Kayıt işlemlerimiz, 03 Eylül 2018 günü 09.00’da başlayacak ve 07 Eylül  2018 günü saat 17.00’da sona erecektir.


FAKÜLTELER VE KAYIT TARİHLERİ

Kayıt tarihlerimiz Fakültelere göre günlere ayrılmış olup, kayıt günleri aşağıda belirtilmiştir.
Fakülteniz için ayrılan kayıt gününde kaydınızı gerçekleştirebileceğinizi önemle bilgilerinize sunar, başarılı bir öğrenim hayatı dileriz.

03/09/2018

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

04/09/2018 

ECZACILIK FAKÜLTESİ
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
MİMARLIK FAKÜLTESİ

05/09/2018
 

HUKUK FAKÜLTESİ
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
TIP FAKÜLTESİ

06/09/2018

EĞİTİM FAKÜLTESİ
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

GÜZEL  SANATLAR FAKÜLTESİ (Gastronomi  ve Mutfak Sanatları)​​

07/09/2018

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU

“Üniversitemizde e-devlet kapısından elektronik kayıt yapılmamaktadır”


Tüm fakültelerin kayıt işlemleri ve ödemeleri Yeditepe Üniversitesi (İnönü Mah. Kayışdağı Cad. 26 Ağustos Yerleşimi 34755 Ataşehir- İstanbul) Sosyal Tesisler Binası -1. Katta bulunan  kayıt salonunda gerçekleştirilecektir.

“Üniversitemizin dışında herhangi bir yerde kayıt işleminin gerçekleştirilmeyeceğini önemle belirtiriz

Yeditepe Üniversitesi Ulaşım


 

ÖĞRENCİ KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR  (Eksik Belge ile Kayıt yapılamaz)

1. Mezun olduğunuz okuldan aldığınız Diplomanın ASLI ya da yeni tarihli Mezuniyet Belgesinin ASLI (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz)

2. ÖSYM Belgesi (Adayın yerleştiğine dair internet çıktısı)

3. Nüfus Cüzdanı fotokopisi

4. İkametgâh belgesi: İkametgâh belgesinin alt veya üst kısmına öğrenciye ulaşılabilecek telefon numaralarını lütfen yazınız (İkametgâh belgesi e-devletten alınabilir)

5. Askerlik durumunu gösterir belge: 1997 doğumlu ve daha önceki yıllarda doğmuş olanlardan, askerlik görevini yapmamış ise bağlı bulundukları askerlik şubesinden veya e-devletten alınmış "Bir Fakülte veya Yüksekokula Kaydolmasında Askerlik Yönünden Sakınca Olmadığına Dair Belge"

6.6 adet Vesikalık Fotoğraf (Fotoğrafların tümünün arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadını açık olarak tükenmez kalemle yazınız. Polaroid ve fotokopi resim kabul edilmeyecektir)

7.Ödemenin yapıldığını gösterir Banka Dekontu

8.Gazi ve Şehit yakını olan öğrencilerin durumlarını gösterir belge (Veri toplama amaçlıdır)

9.Engeli olan öğrencilerin engel durumlarını ve oranlarını gösterir belge (Veri toplama amaçlıdır)

NOT:

 • Kayıt işlemleri şahsen yapılır. Şahsen kayıt işlemini gerçekleştiremeyecek durumda olan öğrencilerin kayıtları için noter tasdikli vekaletname gereklidir.
 • Öğrenci işlerine teslim edilen evrak geri verilmeyeceğinden önceden kendinize fotokopisini almayı unutmayınız.

ÖDEME TABLOSU

Ödemeler tüm Fakülte ve Bölümleri için Hazırlık Ücreti üzerinden yapılacaktır. Hazırlık Muafiyet sınavını geçerek, fakülteye başlayacak öğrencilerin ücret farkları sınav sonrasında ayrıca yapılandırılacaktır.

2018-2019 EĞİTİM YILI ÖDEME PLANI

ÖDEME PLANI

ÜCRETLİ

ÖĞRENCİLER

%25 BURSLU

ÖĞRENCİLER

%50 BURSLU

ÖĞRENCİLER

Peşinat

10.530,00

7.897,50

5.265,00

1. Taksit: 5 Kasım 2018

5.265,00

3.948,75

2.632,50

2. Taksit: 5 Aralık 2018

5.265,00

3. 948,75

2.632,50

3. Taksit: 5 Şubat 2019

5.265,00

3. 948,75

2.632,50

4. Taksit: 5 Mart 2019

5.265,00

3. 948,75

2.632,50

5. Taksit: 5 Nisan 2019

5.265,00

3. 948,75

2.632,50

6. Taksit: 5 Mayıs 2019

5.265,00

3. 948,75

2.632,50

TOPLAM ÜCRET

42.120,00

31.590,00

21.060,00

2018 - 2019  Akademik Yılı Yeni Giriş Yapacak Öğrenciler Ücret Bilgileri için ÜCRETLER sayfamızı  ziyaret edebilirsiniz.


ÖDEME SEÇENEKLERİ

 • YAPI KREDİ BANKASI İLE SÖZLEŞME YAPILARAK ÖDEME SEÇENEĞİ:

Kayıt işlemleri için Yeditepe Üniversitesine gelmeden önce ödeme yapmak isteyen velilerimiz; Türkiye genelindeki herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine giderek Öğrenci Numarası ile ödemelerini yapabilirler. Öğrenci numaraları ÖSYM tarafından Üniversiteye  iletilen  cep  telefonlarına  SMS  olarak  gönderilecektir.  Ayrıca öğrenciler; T.C. Kimlik numaraları ÖSYM tarafından Üniversiteye bildirildiğinde  http://esorgulama.yeditepe.edu.tr adresinden öğrenci numaralarını öğrenebilirler. Ödeme Planı Şubelerdeki banka görevlileri tarafından velilerimize iletilecektir.

Yapı Kredi Bankası için gerekli evrak:  Öğrenci velisinin nüfus cüzdan fotokopisi

Ödeme Şekli:

 • %25 Peşinat, kalanı 6 Taksit şeklinde ödenebilir. Peşinat tutarı kredi kartıyla ödenemez (Banka yoluyla taksitli ödeme planı yapacaklar için).
 • Öğretim Ücretinin iki eşit taksitte ödenmesi halinde sözleşme esnasında ½’si, 19 - 29 Ocak 2019 tarihleri arasında ise kalan  ½’si ödenmelidir.
 • Yapı Kredi Bankası şubelerinden ödemesini yapan velilerimiz ödemenin yapıldığına dair banka dekontunu mutlaka kayıt evrakları ile birlikte getirmelidirler.

Önceden ödeme yapmayan ve Banka Sözleşmesi ile ödeme yapmak isteyen velilerimiz kayıt işlemleri için Üniversiteye geldiklerinde de Banka Sözleşmesi ile ödeme yapabilirler.

 

 • KREDİ KARTLARI ÖDEME SEÇENEĞİ

Sanal Pos ile Kredi Kartıyla Ödeme: www.yeditepe.edu.tr internet adresimizden sanal pos aracılığı ile yıllık ücretin tamamı taksitlendirilebilir. Bonus – World – Maximum – Axess kredi kartlarına 9 eşit taksitle ödeme yapılabilir. Lütfen ödemeniz ile ilgili banka dekontunu kayıt evrakları ile birlikte yanınızda getiriniz.

Kayıt İşlemleri Esnasında Kredi Kartı ile Ödeme: Sanal pos kullanmayı tercih etmeyen velilerimiz kayıt için Üniversitemize geldiklerinde de Bonus – World – Maximum – Axess kredi kartlarına yıllık ücretin tamamını 9 eşit taksitle ödeme yapabilirler.


KAYIT İŞLEMLERİ

 •  % 100 BURSLU VE ÖDEMESİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ ÖĞRENCİLER

Bu kategorideki öğrencilerimiz, burslu kontenjana yerleşen veya ödemesini yapmış banka dekontu yanında olan öğrencilerdir.

Kayıt işlemlerini aşağıdaki sıraya göre takip ediniz:

1. Adım- Üniversitemiz Sosyal Tesisler Binası girişinde bulunan 1 numaralı QMatic’ten sıra numarası alınız ve girişte bekleyiniz.
2. Adım- Dijital ekranı takip ederek sıra numaranız geldiğinde -1. katta bulunan kayıt salonuna gidiniz.
3. Adım- Sıra numaranız geldiğinde, kayıt işleminiz başlayacaktır. Kayıt için gerekli tüm evraklarınızla ilk olarak Öğrenci İşleri masasına gidiniz.
4. Adım- Öğrenci İşlerine kayıt için gerekli evrakları teslim ediniz.
5. Adım- Bilgi Merkezi (Kütüphane) masasında üyelik kaydı oluşturunuz.
6. Adım- Kimlik masasından öğrenci kimliğinizi ve İstanbul Kartınızı alınız.
7. Adım- İstek Kart masasından İstek Kartınızı alınız.
8. Adım- Hazırlık Okulu masasına giderek gerekli işlemleri tamamlayınız.
9. Adım- Yurt ve/veya servis kaydı yaptırmak isteyen öğrenciler okul kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, -1. katta bulunan yurt ve servis masalarına giderek kayıt işlemlerini yaptırabilirler. 

ADIM ADIM KAYIT İŞLEMLERİ

 

 •   %25-%50 BURSLU VE BURSSUZ ÖĞRENCİLER

% 25 burslu - % 50 burslu - ücretli kontenjanlara yerleşerek kayıt için üniversiteye gelmeden önce ödeme yapmamış öğrenciler ile Uluslararası Diploma Bursu, İSTEK Okulları Bursu, kardeş, personel indirimi gibi koşullardan yararlanacak öğrencilerdir.

Kayıt işlemlerini aşağıdaki sıraya göre takip ediniz:

1. Adım- Üniversitemiz Sosyal Tesisler Binası girişinde bulunan 2 numaralı QMatic’ten sıra numarası alınız ve girişte bekleyiniz.
2. Adım- Dijital ekranı takip ederek sıra numaranız geldiğinde -1. katta bulunan kayıt salonuna gidiniz.
3. Adım- Sıra numaranıza geldiğinde kayıt işleminiz başlayacaktır.
4. Adım*- 4a. Eğer Yapı Kredi Bankası ile taksitli ödeme planı, nakit olarak yıllık veya dönemlik işlem yapmak istiyorsanız, banka görevlilerinin yardımıyla bankadan verilecek ayrı bir sıra numarası ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
4b.Eğer yıllık veya dönemlik eğitim ödemenizi kredi kartıyla yapacaksanız işlemlerinizi Mali İşler masasında gerçekleştirebilirsiniz.
Ödemeler tüm fakülte ve bölümler için hazırlık ücreti üzerinden yapılmaktadır.(Öğrenci İngilizce Yeterlilik Sınavı’nı geçerse Mali İşler Müdürlüğü’ne gidip fakülte ücretini tamamlayabilir).
5. Adım- Ödeme işlemleriniz tamamlandığında, ödeme makbuzları ve kayıt evraklarınız ile birlikte Öğrenci İşleri kayıt masasına gidiniz.
6. Adım- Öğrenci İşlerine kayıt için gerekli evrakları teslim ediniz.
7. Adım- Bilgi Merkezi(Kütüphane) masasında üyelik kaydı oluşturunuz.
8. Adım-  Kimlik masasından öğrenci kimliğinizi ve İstanbul Kartınızı alınız.
9. Adım-  İstek Kart masasından İstek Kartınızı alınız.
10. Adım-  Hazırlık Okulu masasına giderek gerekli işlemleri tamamlayınız.
11. Adım- Yurt ve/veya servis kaydı yaptırmak isteyen öğrenciler okul kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, -1. katta bulunan yurt ve servis masalarına giderek kayıt işlemlerini yaptırabilirler. 

ADIM ADIM KAYIT İŞLEMLERİ

 

 • ÖZEL YETENEK SINAV SONUCUNA GÖRE KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER

Burslu, Kısmi Burslu, Ücretli öğrencilerdir.

Kayıt işlemlerini aşağıdaki sıraya göre takip ediniz:

1. Adım- Üniversitemiz Sosyal Tesisler Binası girişinde bulunan 3 numaralı QMatic’ten sıra numarası alınız ve girişte bekleyiniz.
2. Adım- Dijital ekranı takip ederek sıra numaranız geldiğinde -1. katta bulunan kayıt salonuna gidiniz.
3. Adım- Sıra numaranız geldiğinde kayıt işleminiz başlayacaktır. Kayıt için gerekli tüm evraklarınızla ilk olarak Öğrenci İşleri masasına gidiniz.
4. Adım- Öğrenci İşlerine kayıt için gerekli evrakları teslim ediniz ve öğrenci numaranızı alınız.
5. Adım- Öğrenci numaranız ile birlikte Mali İşler masasına gidiniz.
6. Adım- Mali İşler masasından sonra;
6a. %100 burslu iseniz tekrar Öğrenci İşleri masasına gidiniz.
6b. %25,%50 veya burssuz iseniz 2. Kategori’deki 4a veya 4b’deki adımları takip ediniz. Ödeme işlemleriniz tamamlandığında ödeme makbuzunuz ile birlikte Öğrenci İşleri masasına gidiniz.
7. Adım- Bilgi Merkezi (Kütüphane) masasında üyelik kaydı oluşturunuz.
8. Adım-  Kimlik masasından öğrenci kimliğinizi ve İstanbul Kartınızı alınız.
9. Adım-  İstek Kart masasından İstek Kartınızı alınız.
10. Adım-  Hazırlık Okulu masasına giderek gerekli işlemleri tamamlayınız.
11. Adım- Yurt ve/veya servis kaydı yaptırmak isteyen öğrenciler okul kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra, -1. katta bulunan yurt ve servis masalarına giderek kayıt işlemlerini yaptırabilirler. 

ADIM ADIM KAYIT İŞLEMLERİ


 •  DİĞER BURSLAR

İSTEK Okulları Mezunları, Kardeş indirimi, vb. Olan öğrencilerdir.

Kayıt işlemlerini aşağıdaki sıraya göre takip ediniz:

 • Banka işleminden önce kayıt salonunda bulunan Mali işler masasına gidiniz. Daha sonra 2. kategoride bulunan 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. ve 11. adımlardaki işlemleri tamamlayınız.
 • İstek Vakfı Liselerinde en az üç (3) yıl okuyarak diploma alan, ya da İstek ilk ve Ortaöğretim okullarında en az beş (5) yıl okuyarak diploma alan ilk beş (5) tercihleri arasında yerleşen öğrencilerin lise diplomalarının fotokopilerini ve okullarından alacakları ‘Lise eğitiminin tamamını İSTEK Okullarında tamamladıklarına’ dair yazıyı yanlarına almalarını önemle rica ederiz.
 • Uluslararası Diploma burslarına hak kazanan öğrencilerin, kılavuzda yer alan koşulları sağladıklarına dair belgeleri (diploma ve diploma notuna ilişkin) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Uluslararası Diploma Bursu, İSTEK Okulları Bursu, kardeş, personel indirimi gibi koşullardan yararlanacak öğrencilerin tüm ödemeleri; kayıt işlemleri esnasında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Tesisler Binası -1. kat Kayıt Salonunda yapılacaktır.  Bu öğrencilerimiz kayıt öncesi herhangi bir ödeme yapmayacaktır.


HAZIRLIK SINAVI TARİHLERİ

Yeterlilik Sınavı: 12 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 09.30’da Rektörlük Binasında yapılacaktır.

Seviye Tespit Sınavı: 17 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 09.30’da Rektörlük Binasında yapılacaktır.

** Yeterlilik Sınavı ve Seviye Tespit Sınavına girmek istemeyen öğrenciler, İngilizce Hazırlık okuluna dilekçe yoluyla başvururak , Hazırlık Okuluna en alt seviyeden başlayabilirler.

AKADEMİK TAKVİM

Almanca, Fransızca ve Rusça Hazırlık Programları Sınav Tarihleri

İngilizce Hazırlığı Kanada’da Okumak İster misiniz?


Yurt Kayıtları için gerekli evraklar:

Sağlık Raporu
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (2 adet)
Fotoğraf: (3 adet)

Yurtlar Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Servisler Hakkında  Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız


İLETİŞİM:

Kayıt  İşlemleri  ile  ilgili  ayrıntılı  aşağıdaki  telefon  ve  e-posta  adresinden  bizlere ulaşabilirsiniz.

Tel: 0216 578 00 00
E-posta: tanitim@yeditepe.edu.tr

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YAŞAM KILAVUZU

 

Sosyal Medyada da Bizi Takip Edin