GLOBAL MEDIA JOURNAL TURKISH EDITION 2017 GÜZ SAYISI ÇIKTI (8/15)

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nün yayına hazırladığı uluslararası hakemli online dergi Global Media Journal TR Edition 2017 Güz sayısı okurlarla buluştu.

İnternet ortamında yayınlanan ve erişime açık akademik bir dergi olan Global Media Journal, 14 ülkede değişik dillerde yayınlanıyor. Global Media Journal Turkish Edition ise Yeditepe Üniversitesi’ne bağlı olarak internet ortamında yılda iki kez, bahar ve güz dönemlerinde çıkıyor. Akademisyenler arasında bir network oluşturma ve çalışmalarından birbirlerini haberdar etme amacını taşıyan dergi, küresel ölçekte iletişim alanındaki Türkçe ya da İngilizce yazılmış akademik çalışmaları içeriyor.

2002’de yayımlandığı ilk günden bu yana birçok akademisyen, araştırmacı ve iletişimle ilgili kurumun ilgisini çekmeyi başaran dergide, medya ve kültür, küresel medya, kültürlerarası iletişim, tüketici kültürü, demokratik yönetimlerde medyanın rolü, küresel adalet, propaganda, haberlerin ticarileşmesi, yeni medya teknolojileri, bölgesel medya ve medyaya ilişkin düzenlemeler gibi çok çeşitli konularda yapılan çalışmalar yer alıyor.

Global Media Journal Turkish Edition Güz 2017 (8/15) sayısına buradan ulaşabilirsiniz. Bu sayımızda iletişim araştırmalarına ilişkin çağdaş sorunları değişik açılardan araştıran 21 bilimsel makale 3 öğrenci çalışması yer almaktadır.

2018 Bahar sayımızın hazırlık çalışmalarına başlarken, sizlerden gelecek İletişim Bilimleri alanında Türkçe ya da İngilizce yazılmış özgün makaleler bekliyoruz. Gelecek sayımız için makale göndermenin son günü 10 Şubat 2018 olarak belirlenmiştir.

Dergimiz açık erişim dergisidir; uluslararası indekslidir.

Saygılarımızla