prePlus Academy Başlıyor

Kodlama, Kişisel Gelişim, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri için Matematik dersleri ile lisans dönemine hazırlık başlıyor...

prePlus Academy programı ile Yeditepe Üniversitesine yeni gelen öğrencilerin üniversite hayatına daha kolay adapte olmaları, Üniversitemize daha önce başlamış olan öğrencilerin ise lisans derslerine ek olarak kendilerine katma değer sağlayacak derslerle kariyerlerinde fark yaratmaları hedefleniyor.

prePlus Academy etkinliklerine katılan öğrencilerin 12 hafta boyunca programda verilecek derslere devamlılık sağlaması beklenecek ve programı tamamlayan öğrencilere program sonunda diploma ekinde yer alıp ayrıca katılım belgesi verilecektir.

prePlus Academy programında verilecek;

Kodlama* ile öğrencilerin çağın teknolojisini anlayarak bu teknolojiyi kullanabilmeleri,

Sosyal Bilimlere Giriş ve Kişisel Gelişim ile öğrencilerin sahip olduğu niteliklerle bilgi, beceri ve davranışlarının geliştirilmesi,

Sosyal Bilimler için Matematik ile eşit ağırlık ve sözel puanlarıyla  lisans programlarımıza kabul edilen öğrencilerin temel düzeyde matematik bilgilerini derinleştirmeleri,

Fen Bilimleri için Matematik ile sayısal puanla lisans programlarımıza kabul edilen öğrencilerin temel düzeyde matematik bilgilerini derinleştirmeleri hedeflenmektedir.

*Kodlama derslerine girecek öğrencilerin bilgisayar ve tabletlerini kendileri getirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca program boyunca Kişisel Gelişim etkinlikleri kapsamında Yeditepe Üniversitesi akademisyenlerinin ve kurum dışından gelecek alanında uzman kişilerin gerçekleştirecekleri seminerlerle öğrenciler sosyal hayatlarında da kendilerini bir adım ileriye taşıyabilecekler.

12 hafta boyunca devam edecek prePlus Academy programı Türkçe olarak gerçekleştirilecek olup, bütün öğrencilerimiz programdan ücretsiz yararlanabilecekler.

Başvuru:

Kayıtlar obs.yeditepe.edu.tr üzerinden yapılacaktır. Sisteme kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ders kayıt işlemi ekranında karşınıza çıkacak " prePlus Academy " butonu üzerinden tüm kayıt işlemini yönetebilirsiniz. Arzu ettiğiniz kadar etkinliğe ücretsiz katılabilirsiniz. Katılım kontenjanla sınırlıdır.

Kasım ayı ders programı için tıklayınız.