TÜSİAD | Bu Gençlikte İş Var!

2011 yılında temelleri atılan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!, üniversite öğrencilerine yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla eğitimden iş dünyası ile etkileşime, kuluçkadan rehberliğe geniş yelpazede destek sağlayan bir girişimcilik programdır.

2011 yılında bir iş fikri yarışması olarak başlayan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!, zaman içinde girişimci reflekslerle yenilenerek gençlerin ihtiyaçlarına göre yeniden kurgulanmıştır. Süreçlerine 2015-2016 döneminde Girişimcilik Kampı, 2017 döneminde ise TÜSİAD Girişimcilik Kulübü eklenen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2018-19 dönemi itibariyle ise genç girişimcilere her türlü desteği sağlayan bir girişimcilik programına dönüşmüştür.

11-15 Şubat 2020 tarihlerinde üniversitemizde bulunacak olan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var programı ile siz de girişimcilik konusuna 360 derecelik bir bakış açısıyla yaklaşabilirsiniz.

Programın amacı ve web sayfası: bugenclikteisvar.com/index.php/program

  • Türkiye genelinde girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliği artırmak;
  • Gençler başta olmak üzere toplumun her kesiminde yenilikçiliği teşvik etmek ve girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak sunmak,
  • Girişimcilik ekosisteminin çok merkezli gelişmesine katkı sağlamaktır.

Program için tıklayınız.