Haber

"PROF. DR. AHMET TAŞAĞIL’a Yılın Tarihçisi Ödülü Verildi" 19.06.2019 tarihinde TÜMBİFED (Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu) tarafından organize edilen “Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri”nde  Prof. Dr. Ahmet TAŞAĞIL'a “YILIN TARİHÇİSİ” ödülü verildi. Sn. Taşağıl'a, bu ifadeler ile ödülü takdim edillmiştir: "İslamiyet öncesi Türk tarihi ve medeniyeti konularında ülkemizde hatta Dünya'da saygın isimler arasında bulunan Taşağıl, ulusal ve uluslararası birçok kongre ve sempozyuma katılarak Genel Türk Tarihi alanında tebliğler sunmaktadır. Sayısız öğrenci ve araştırmacı...
Biruni Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Bir FTR projesi 2019’ Sempozyumunda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon son sınıf öğrencilerinden Eda Aslan, Mümine Çavdar, Nergis Kaçmaz, Müge Köküşen, Simla Turan, Pelin Vural ve Beyza Yılmaz lisans projelerini sözlü sunum olarak sundular. Öğrencimiz Eda Aslan ‘ Üniversite Öğrencilerinde Boyun Ağrısı, Fonksiyonellik ve Boyun  Propriosepsiyonu Arasındaki İlişkinin İncelenmesi ‘ başlıklı lisans projesi ile sözlü sunumlar arasında 2.lik ödülüne layık görüldü. 
26-28 Nisan 2019 tarihinde İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen 13. Ulusal BÖTE Öğrenci Kurultayı'nda Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi öğrencilerimizden Necmettin Gün, Muhammed Emir Koçak ve Ataberk Güzel Oyun kategorisinde 1.lik ödülü, Necmettin Gün Eğitsel Video kategorisinde 1.lik ödülü ve Tuğçe Sarıkaya İnfografik ve Poster Tasarımı kategorisinde 3.lük ödülüne layık görülmüştür.
Mimarlık Bölümü 4. Sınıf öğrencimiz Kardelen Korkmaz ve partneri İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu Mehmet İris, Marmaris’te, 20-21 Nisan tarihlerinde, Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nca düzenlenen “Türkiye Kulüplerarası Sportif Salsa Şampiyonası 5. Etap Yarışması”nda, Show Salsa dalında Türkiye dördüncüsü oldu. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
İSTEK Vakfı’nın kuruluşunun 34’üncü yıl dönümü, Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende, İSTEK Vakfı ve bağlı kurumlarında 10, 20 ve 30’uncu hizmet yılını dolduran çalışanlara rozetleri takdim edildi.    5 Nisan 1985 yılında kurulan İSTEK Vakfı, 34’üncü yılında da her alanda dünyaya sesini duyurmaya devam ediyor; misyonu ve vizyonuyla her zaman örnek bir kurum olarak var olan İSTEK Vakfı bünyesindeki kurumlar; Ulu Önder Atatürk’ün kazandırdığı çağdaş eğitim vizyonuyla  yetiştirdiği binlerce gençle ülkemizin en önemli eğitim...
Üniversitemiz “Geleceği Planla” Aday Öğrenci Tercih Platformu ile Eğitimde İletişim Ödülleri 2019 değerlendirmesinde “En İyi Topluluk Yönetimi” Ödülüne layık görüldü. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
Refik Aziz, Dünya Sanat Akademisi Asil Üyesi Oldu Yeditepe Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Refik Aziz, World’s Acedemy of Arts - New Era (Dünya Sanat Akademisi – Yeni Çağ) asil üyeliğine seçildi. Resim dalında Devlet Sanatçısı unvanı alan dünyaca tanınmış profesörlere verilen Acadamician’s Diploma’ya değer görülen Refik Aziz, akademide aynı zamanda Türkiye’yi temsil edecek. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Devlet 2014 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilen Refik Aziz’in Türkiye Devlet Arşivlerinde 170’e yakın eseri bulunuyor....
PwC Türkiye Şirketi 17 Nisan 2019 tarihinde Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca) bölümümüzde bir sunum gerçekleştirdiler. Service Delivery Center bölümünde uzun dönem stajyer ve akabininde full-time çalışma fırsatlarını öğrencilerimizle paylaşan bölüm ilgili direktörü Sayın Barış Doğan'a ve İnsan Kaynakları İş Ortağı Sayın Birke Boyat'e bu katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.
Acrylic Design Awards 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu!   Türkiye'de 27 farklı üniversiteden 104 projenin yarıştığı Acrylic Design Awards 2019 ödülleri sahiplerini buldu. Üniversiteler arasındaki sıralama şöyle oldu: 1. Yeditepe Üniversitesi (Mimarlık Bölümü) 2. Mimar Sinan Üniversitesi (Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü) 3. Yaşar Üniversitesi (Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü) 4. Mansiyon Ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi (Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü) 5. Jüri Özel Ödülü Yeditepe Üniversitesi (Mimarlık Bölümü) Dereceye giren Mimarlık Bölümü öğrencilerimizden...
Rus dili ve Edebiyatı Bölümü lisans öğrencimiz Polina Şer Ankara’da düzenlenen Uluslararası Rus Şiiri -“Мой поэт” Festivalinde birinci oldu. “Aşktan çığlık çığlığa bahsedilmez ” şiirini okuyan öğrencimiz Rusça - kategorisinde başarılı performansıyla gönülleri fethetti.

Sayfalar