Çalışma Yaşamında Kadın-Erkek Eşitliği İçin IEEE-WIE Konferansı

Çalışma yaşamında kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasına katkı sunmak için üyeleri yılda bir kez bir araya getirmek amacıyla düzenlenen IEEE-WIE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers-Women in Engineering Affinity Group)Türkiye Konferansı’nın ilki, üniversitemizin İnan Kıraç Salonunda, 9 Aralık’ta gerçekleştirildi.

IEEE WIE Türkiye Temsilcisi Özgenur Sevgili, IEEE WIE başkanları ve IEEE WIE Yeditepe ekibinin organize ettiği konferansa, Türkiye’nin dört bir yanındaki 64 üniversiteden, 1100 kişi katıldı.


Her alanda, her sektörde kadın olmanın zorlukları konusunda farkındalığı arttırmayı ve bu soruna çözümler üretmeyi hedefleyen konferans, Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğretim Görevlisi Deniz Pazarcı ve Yeditepe WIE Başkanı Didem Ceren Öztürk’ün açılış konuşmalarıyla başladı. Konferansta daha sonra Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Banu Çiftçi “Tıpta Kadın”, PHILIPS Healthcare İşletme Müdürü Güneş Yavuz “Sağlıkta Mühendis Kadın”, GUVENSAN Kurucu Ortağı Münteha Adalı “Girişimcilikte Kadın”, PHILIPS Strateji ve Yeni İş Geliştirme Direktörü Selin Türkmenoğlu,  “Mühendislikte Kadın” , Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman “Erkek Gözüyle Kadın” ve Dijital Topuklar Kurucu Ortakları Perihan Gürer ile Elif Doğan “Medyada Kadın” sunumlarıyla deneyimlerini aktardı.

 

 

 

 

 

 

 

Sunumların ardından Cesur Özdemir şefliğinde Yeditepe Çok Sesli Korosu “Sanatta Kadın” temalı repertuarlarını seslendirdi.

IEEE-WIE Konferansı Fotoğraf Galerisi