Mimarlık Bölümü'ne İki Ödül Birden

Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü iki farklı yarışmadan , iki ayrı  ödülle döndü.

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Ezgi Özkoç ve Cansu Özdemir, Türkiye Mimarlık Vakfı Mimarlık Enstitüsü’nün, lisans öğrencilerine yönelik düzenlediği, “48 Saat” isimli öğrenci fikir projesi yarışmasında Jüri Özel Ödülü’ne, 3. sınıf öğrencisi Esma Nur Ayvazoğlu ''Kapı Tasarlıyorum'' 2018 öğrenci yarışmasında ikincilik ödülü'ne  değer görüldü.

Türkiye Mimarlık Vakfı Mimarlık Enstitüsü’nün günümüz toplumunun sorunlarına çözüm bulmak, tasarımcı düşünme pratiğini uygulamak, öğrencilerin hızlı karar alma ve projelerini farklı ortamlarda sunma becerisini geliştirmek için düzenlediği yarışma, 48 saat süre ile sınırlı olarak ve dijital ortamda gerçekleşti.
 

''48 Saat” isimli öğrenci fikir projesi yarışmasında Jüri Özel Ödülü’ne değer görülen öğrencilerimiz Ezgi Özkoç ve Cansu Özdemir ödüllerini 28 Nisan Cumartesi günü, Mimarlar Odası Karaköy Şubesi’nde düzenlenen kolokyum ile aldı.
 
 Haberin devamı Mimarlık Fakültesi web sayfasında…


Artella Ahşap Kapı Sistemleri sponsorluğunda düzenlenen, İç mekan kapılarının tasarımsal önemine vurgu yapmak,yapı kültürüne ve eğitimine katkıda bulunmak, yaratıcı fikirleri desteklemek, sektöre ilgi duyan öğrenci düzeyindeki tasarımcı, mimar ve iç mimarları sektörle buluşturmak ve bu alandaki başarılı tasarımcıları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen "Kapı Tasarlıyorum" 2018 öğrenci yarışmasında 2003 başvuru içerisinde Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencimiz Esma Nur Ayvazoğlu ise  ikincilik Ödülü'ne değer görüldü.

Esma Nur Ayvazoğlu ödülünü 3 Mayıs 2018 Perşembe günü İTÜ Taşkışla Kampüsünde gerçekleşen törenle aldı. 

Haberin devamı Mimarlık Fakültesi web sayfasında…