Yeditepe Eczacılık Fakültesi’nde Ödül Yılı

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri, 2018’de aldıkları ödüllerle adlarından sıkça söz ettiriyor. Eczacılık Fakültesi öğrencileri, bu yıl katıldıkları Farmafikir, Eczacılık Buluşması 2018 ve Alfa Ulusal Eczacılık Kongresi kapsamındaki ALFA Rx Sunu Yarışması’ndan çok sayda ödülle döndü.

Farmafikir 2018’den İki Ödül

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği tarafından düzenlenen “Farmafikir Geleceğin Eczacılığına İnovatif Projeler Yarışması 2018 Finali”, 29 Nisan Pazar günü, Eskişehir Anadolu Üniversitesi 6. HYES Her Yönüyle Eczacılık Sempozyumu’nda yapıldı. Türkiye genelinde gerçekleşen eczacılık alanındaki en kapsamlı yarışmalardan olan Farmafikir 2018’e, 12 üniversiteden 31 proje katıldı.

Yarışmada Eczacılık Fakültesi 3. sınıf öğrencilerimizden Elif Çisem Çöldür ve Zeynep Güneş Tepe’nin projesi olan “PHARMAREA App” birincilik ödülüne değer görüldü. Danışmanlığını Doç. Dr. Hande Sipahi’nin yaptığı Pharmarea App projesi jüri tarafından büyük ilgi gördü.

Aynı yarışmada dördüncülüğü de 5. sınıf öğrencimiz Ariyen Farşi, “Farmakovijilans Data Sistemi” isimli projesi ile kazanarak Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin gururunu ikiye katladı.

Haberin Devamı Eczacılık Fakültesi web sayfasında..


İki Ödül de İstanbul Eczacı Odası’ndan

Eczacılıkta istihdam problemine farklı bakış açıları getirebilmek ve eczacılıkta yeni çalışma alanlarının yaratılmasına katkı sağlamak amacıyla İstanbul Eczacı Odası tarafından düzenlenen “Eczacılıkta Yeni İstihdam Alanları Konulu Proje Yarışması”nın ödül töreni “Eczacılık Buluşması 2018” etkinliği kapsamında, 12 Mayıs’ta yapıldı. İstanbul genelindeki eczacılık fakülteleri öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmaya toplam 62 proje katıldı.

“Ön eleme” ve “Proje yazma” olmak üzere iki adımdan oluşan yarışmada Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencilerimiz Gizem Ayan ve Emre Karaçayır’ın projeleri “Aile Sağlık Merkezi Eczacısı” ikincilikle ödüllendirildi. Danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Enise Ece Gürdal’ın yaptığı proje jüri tarafından büyük ilgi gördü.

Eczacılık Fakültesi 2. sınıf öğrencimiz Hüsniye Birnur Güzeldağ da yarışmada, Dr. Öğr. Üyesi Engin Celep danışmanlığında yürüttüğü “Bitkisel Hammadde Eldesinde Standardizasyon” başlıklı projesiyle ilk 5’e girerek “Mansiyon Ödülü” kazandı.

Haberin Devamı Eczacılık Fakültesi web sayfasında..


Bir Birincilik de ALFA Rx Sunu Yarışması’ndan

Öğrencilerimiz Elif Çisem Çöldür ve Zeynep Güneş Tepe, Medipol Üniversitesi tarafından, 4-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Alfa Ulusal Eczacılık Kongresi kapsamındaki ALFA Rx Sunu Yarışması’ndan da ödülle döndü.

Ana teması “Algı ve Farkındalık” olan yarışmada, ilk aşamada, 9 farklı eczacılık fakültesinden 11 proje sunum yapmaya hak kazandı. 4 Mayıs’ta gerçekleşen jüri sunumlarının ardından finalistler belirlendi.

Finalde, Eczacılık Fakültesi 3. sınıf öğrencilerimiz Elif Çisem Çöldür ve Zeynep Güneş Tepe “Yalnızca Progestojen İçeren Vajinal Tampon Formülasyonunun 3B Yazıcı ile Geliştirilmesi” adlı projeleriyle birincilik ödülüne değer görüldü. Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gülengül Duman’ın danışmanlık yaptığı proje katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Haberin Devamı Eczacılık Fakültesi web sayfasında..