Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, “Belt and Road Uluslararası Tıp Eğitimi Birliği”nde Kurucu Üye Oldu

Yeditepe Üniversitesi, İpek Yolu üzerindeki 15 ülkenin temsil edildiği ve öğrencilere Asya ülkelerinin köklü tıp fakültelerinin kapılarını aralayan “Belt and Road International Medical Education Alliance”a kurucu üye olarak katıldı

Çin’in Shenyang şehrinde, China Medical University ev sahipliğinde, 27 Mayıs’ta yapılan “Belt and Road International Medical Education Alliance” kuruluş toplantısında Yeditepe Üniversitesi’nin yanı sıra 15 ülkeden 49 tıp fakültesi yer aldı. Toplantıda imzalanan, “Shenyang Concensus” belgesine Yeditepe Üniversitesi ve üniversitenin Tıp Fakültesi adına Dekan Prof. Dr. Sina Ercan imza attı. Yeditepe Üniversitesi, daha önce batıda Houston Methodist Hospital ile yapılan eğitim işbirliğine benzer bir nitelik taşıyan bu işbirliğiyle, öğrencilerine ağırlıklı olarak Asya ülkelerinin köklü tıp fakültelerinin kapılarını aralayan bir ortaklığın parçası oldu.

The Second International Forum on Higher Medical Education

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sina Ercan, organizasyonun ikinci gününde “The Second International Forum on Higher Medical Education” forumu, “Plenary Ssession” oturumunda “Program Development and Vision of Innovative Approaches in Medical Education” başlıklı bir keynote konuşması yaptı. Prof. Dr. Ercan, tıp eğitimcileri arasında beğeni toplayan konuşmasında disiplinler arası tıp eğitiminden, yapay zeka ve arttırılmış gerçekliğe kadar tıp eğitiminde çığır açacak bir çok yeniliğe değindi.

Prof. Dr. Sina Ercan, konuşmasının ardından Hainan Medical University Başkan Yardımcısı Mr Yang Jun ve Doç Dr GuoGuo Li ile ve Pakistan College of Pyhsicians and Surgeons Başkanı Prof. Zafar Ullah Chaudhry’le görüşmeler gerçekleştirdi.

BRIMEA, hatıra ağacına bağlanan kurdeleler ile işbirliğinin sürekli olması vurgulandı.

Forum sırasında China Medical University müzesi de ziyaret edildi.

Haberin Detayları Tıp Fakültesi web sayfasında..