AYNİYAT MÜDÜRLÜĞÜ


Feyza ERYÜREK
Ayniyat Müdürü

0216 578 05 19

Satınalma, bağış, sayım fazlası ve benzeri yollarla sahip olduğu demirbaş malzemelerin döküm kayıtlarını düzenleyerek, demirbaş kayıt defterine ve sisteme girişini gerçekleştirir. Bu demirbaş kayıt döküm işleminden sonra “Demirbaş Malzeme Teslim ve Zimmet Formu” düzenlenerek, talep eden birim / bölümdeki kullanıcı kişiye zimmet işlemini yapar.

Ayrıca eskime, kırılma, bozulma, kaybolma gibi nedenlerin yanı sıra, tüketilme sonucu döküm kayıtlarından çıkan; her cins demirbaş eşya, süreli ve tüketilen eşyanın kaydı, muhafazası ve muhasebesinin tutulmasını sağlar. Bunların yanında kullanım amacını yitirmiş miadını dolduran malzemelerin tespitini yapıp; yönetmelik esaslarına göre tutanaklar düzenleyerek kayıtlardan düşümleri gerçekleştirir. Kaydı silinen malzemelerin daha sonra ihale yoluyla satışını gerçekleştirir.

Kurum ile ilişiğini kesecek olan personelin üzerinde zimmetli olan, demirbaş malzemelerinin tespitini yaparak, devir teslim işlemlerini gerçekleştirir. Yer değişikliği, kullanıcı kişi değişikliği gibi nedenlerle birim / bölümlerdeki değişiklikleri tespit etmek amacıyla kurum içerisinde genel sayımlar yapar ve kayıtların güncel kalmasını sağlar.

Mezuniyet törenlerinde, mezun olan öğrencilere satın alma veya kiralama yoluyla, akademik personele ise imza karşılığında cübbe temin eder.

Ayniyat Müdürlüğünün sorumlu olduğu mahaller; 26 Ağustos Yerleşimi (Kampüs), Diş Hekimliği Fakültesi (Bağdat Caddesi), Kozyatağı Hastanesi, Koşuyolu Hastanesi, Balmumcu Göz Hastanesi, Hastane Polikliniği (Bağdat Caddesi), Lojmanlar, Yurtlar ve Misafirhaneler, Doğa Tatil Köyü (Şile), yeni açılacak olan Ferhatpaşa’da bulunan bina ve Teknopark’tır.

Müdürlüğümüz ofisleri Erkek Yurdu giriş katında, Ayniyat Depo’muz Erkek Yurdu -2. Katta, Ayniyat Sarf Depo’muz Erkek Yurdu -1. Katta, Merkez Depo’muz misafir otoparkının girişinde hafta içi 08:30-17:45 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ayniyat Müdürlüğü idari işleyişte Genel Sekreterlik Makamına bağlı olarak çalışmaktadır. Müdürlüğümüz ofislerinde 4, depolarda 4 uzman ve özverili personeli ile hizmetlerini sürdürmektedir.

İDARİ KADRO