BİLGİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ


Rabia Handan ÇELİK 
Bilgi Merkezi Müdürü
0216 578 00 00

Bilgi Merkezi, bilimsel çalışma, eğitim ve araştırmalarda yararlanmak üzere gerekli basılı ve elektronik bilgi kaynaklarından koleksiyonunu oluşturmak, üniversitemizin enstitü ve fakültelerinin bilgi ihtiyaçlarını karşılamak, bu bilgi kaynaklarını okuyucuların kullanımına hazır hale getirmek ve gereksinimlere uygun gelişmeleri ve araştırmaları takip etmek bunları okuyucularımıza sunmak amacı ile kurulmuştur.

Bilgi Merkezi 1996 yılında kurulmuş olup, 2500 m2 alanda, 524 oturma kapasitesi (merkez kütüphane ve fuaye alanları) ve bir adet fakülte kütüphanesi ile üniversitemizin enstitü ve fakültelerinin eğitim-öğretim alanlarındaki ihtiyaçlarına göre, yapılan araştırmaları destekleyici basılı ya da elektronik materyaller ile tüm araştırmacılara hizmet vermektedir.

Bilgi Merkezi iki katlı olup; Referans Salonu, Genel Koleksiyon ve Hukuk Salonu olmak üzere 3 ana bölümden oluşmaktadır ayrıca 2 fuaye alanı ile hizmet verilmektedir.

Bilgi Merkezi, eğitim ve öğretim döneminde hafta içi 24 saat, hafta sonu 10.00-23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ödünç işlemleri, Bilgi Merkezi okuyucu hizmeti dolaşım masasından yapılacağı gibi internet üzerinden tüm kullanıcıların şahsi Bilgi Merkezi hesaplarından da yapılabilmektedir.

Elektronik kaynaklar ve E-Öğrenme hizmeti 7 gün 24 saat kesintisiz devam eder.

bilgimerkezi.yeditepe.edu.tr