Kayıt Yenileme

Mali kayıt yenileme işlemleri, 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü başlayacaktır. Öğrencilerimiz 2022-2023 eğitim yılı ücretlerini öğrenci bilgi sistemlerinde (OBS > Kişisel Bilgiler > Eğitim Bilgileri) görebilirler.

Online Kayıt Tarihleri: 15 Ağustos – 9 Eylül 2022

Kampüste Kayıt Tarihleri: 

15 Ağustos – 19 Ağustos 2022 (Rektörlük Binası Mali Kayıt Bölümü)

29 Ağustos - 9 Eylül 2022 (Sosyal Tesisler -1. Kat)

Not: 22 – 29 Ağustos tarihleri arasında kampüste yüz yüze kayıt işlemi yapılmayacak olup sadece online işlemler devam edecektir.

Öğrencilerimizin kayıt işlemlerindeki yoğunluğu engellemek ve kampüsteki teması azaltmak amacıyla mali kayıt yenileme işlemlerini Sanal POS ya da Yapı Kredi Bankası aracılığı ile online yapmalarını önemle rica ederiz.

Not: Kayıt işlemlerindeki yoğunluk nedeniyle telefon iletişiminde aksaklıklar yaşanabilmektedir. Online kayıt ile ilgili sorun yaşamanız halinde sorunlarınızı mali.destek@yeditepe.edu.tr adresine, konu başlığına  Ad, Soyad ve Öğrenci Numaranızı yazarak iletebilirsiniz.

Lisans Öğrencileri Kayıt Yenileme Ödeme Seçenekleri

1- PEŞİN ÖDEME

Peşin ücret, yıllık eğitim ücretinin tamamının 09 Eylül 2022 tarihine kadar peşin ödenmesi halinde geçerlidir.

2022-2023 öğretim yılı için belirlenen Peşin Ücretin tamamı;

  • Herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine giderek online ödeme sisteminden ödenebilir.
  • Yeditepe Üniversitesinin Yapı Kredi Bankası İnönü Caddesi Şubesindeki TR60 0006 7010 0000 0092 6671 92 numaralı hesaba (öğrenci adı, soyadı ve öğrenci numarası açıklaması ile) havale veya EFT ile ödenebilir.
  • Herhangi bir kredi kartı ile https://payment.yeditepe.edu.tr sistemimiz aracılığı ile online ödenebilir.

2- DÖNEMLİK ÖDEME

Güz dönemi ücretinin peşin ödenmesi halinde, belirlenen Peşin Ücretin yarısı üzerinden;

  • Herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine giderek online olarak ödenebilir.
  • Yeditepe Üniversitesinin Yapı Kredi Bankası İnönü Caddesi Şubesindeki TR60 0006 7010 0000 0092 6671 92 numaralı hesaba (öğrenci adı, soyadı ve öğrenci numarası açıklaması ile) havale veya EFT ile ödenebilir.
  • Herhangi bir kredi kartı ile https://payment.yeditepe.edu.tr sistemimiz aracılığı ile online ödenebilir.

Bahar dönemi ücretinin 14.01.2023 tarihine kadar ister peşin ister taksitli ödenmesi halinde belirlenen Taksitli Ücretin yarısı olan tutar kadar ödenecektir.

3- TAKSİTLİ ÖDEME

  • Yapı Kredi Bankası Taksitli Eğitim Sistemi İle Ödeme Seçeneği (Ödeme seçeneği %25 peşinat, kalanı 6 taksit şeklindedir)

Kayıt işlemleri için Yeditepe Üniversitesine gelmeden önce ödeme yapmak isteyen velilerimiz; Yapı Kredi Mobil’e giriş yaparak Ödemeler>Eğitim Ödemesi>Taksitli Eğitim Sistemi Başvuru ve Talimat Girişi adımından okul bilgisi seçimi yapıldıktan sonra öğrenci numarası girişi yaparak başvuru yapabilmektedir.

NOT: Peşinat tutarı Taksitli Eğitim Sistemi ile yapılacak ise mutlaka başvuru tutarına dahil edilmelidir ve işlem yapılan gün içerisinde peşinat tutarı hesaba yatırılmalıdır. Hesapta yeterli tutar bulunmaması halinde banka sizin adınıza peşinat tutarının ödemesini gerçekleştirecektir.

Taksitli eğitim sistemi ile ödeme gerçekleştirmek isteyen velilerimizden Yapı Kredi Bankası hesabı olmayanların bu işlemi yapabilmeleri için hesap açtırmaları gerekmekte olup, Türkiye genelindeki herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine giderek hesap açtıktan sonra öğrenci numarası ile taksitli eğitim sistemini gerçekleştirebilirler. Ödeme planı şubelerdeki banka görevlileri tarafından velilerimize iletilecektir.

NOT: Yapı Kredi Bankası için gerekli evrak: Öğrenci velisinin nüfus cüzdan fotokopisi.

  • Kredi Kartı İle Ödeme Seçeneği

https://payment.yeditepe.edu.tr internet adresimizden sanal pos aracılığı ile Bonus – World – Maximum – Axess kredi kartları ile yıllık ücretin tamamını, belirlenen Taksitli Ücret üzerinden 9 eşit taksit olarak ödeyebilirsiniz.

Lisansüstü Öğrencileri Kayıt Yenileme İşlemleri Ödeme Seçenekleri

  1. Sanal POS ile Ödeme

https://payment.yeditepe.edu.tr adresinden TC Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası, ya da Kayıtlı Öğrenci (OBS - Öğrenci Bilgi Sistemi) kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak, Maximum, Bonus, World ve Axess özellikli kredi kartları ile 6 taksitle ödeme yapılabilir.

       2. Banka ile Ödeme

Yapı Kredi Bankası’nın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesinden veya internet bankacılığı şubesinden/mobil bankacılık uygulamasından öğrenci numarası ile dönem ücretinin tamamı ya da 1 peşin, kalanı 5 Mart 2022, 5 Nisan 2022, 5 Mayıs 2022, 5 Haziran 2022, 5 Temmuz 2022 ve 5 Ağustos 2022 olmak üzere 6 taksitle ödeme yapılabilir.